Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 20.08.2018
Imieniny: Bernarda, Samuela, Bernardy

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

„Nowe” przedszkole coraz bliżej

Prace związane z adaptacją części pomieszczeń czernikowskiego Zespołu Szkół na Przedszkole Publiczne idą zgodnie z planem i z każdym kolejnym tygodniem wyraźnie zauważalny jest konsekwentny postęp robót. Wyłoniono już także dostawców wyposażenia dodatkowego w ramach przedsięwzięcia.

Projekt „Adaptacja części pomieszczeń Zespołu Szkół w Czernikowie na przedszkole” powinien sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających rodziców – zakłada bowiem utworzenie czterech sal edukacyjno-zabawowych dla czterech grup przedszkolnych, przestronnej sali do rytmiki, stołówki, pokoju nauczycielskiego, pomieszczeń szatniowych, dwóch dużych łazienek (i dodatkowej dla niepełnosprawnych) oraz magazynku i pomieszczenia gospodarczego. Na otoczonym ścianami budynku placu powstanie teren rekreacyjny z urządzeniami zabawowymi. Nowy obiekt przedszkolny będzie niezwykle barwny i funkcjonalny. Charakterystycznym tematem przewodnim będzie zaprojektowanie dekoracji podłóg i ścian tak, by uczyły zasad ruchu drogowego – na korytarzu będziemy mieli więc dwukierunkową jezdnię ze „skrzyżowaniami” do sal, na ścianach – m.in. drogowe znaki. W salach  wyodrębnione zostaną strefy: zabawowo-ogólnorozwojowa, edukacyjna (ze stołami i krzesłami) oraz relaksacyjna (z miękkim podłożem oraz mnóstwem poduch i poduszek). Do poszczególnych stref prowadzić będą „przejścia dla pieszych”.       

Wykonawcą przedsięwzięcia zostało przedsiębiorstwo WIKSBUD Spółka z o.o. z Lipna, którego wynagrodzenie wyniesie 1 423 500,00 zł. Nadzór nad zadaniem sprawuje Biuro Usług Budowlanych Macieja Polcyna z Łabiszyna za kwotę 36 900,00 zł. Dofinansowanie zadania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie 1 080 000,00 zł.

Zakup wyposażenia dodatkowego podzielono na trzy odrębnie funkcjonalnie części. Najkorzystniejszą ofertę na dostawę sprzętu multimedialnego złożyła firma P.H. „Pro-Hand” s.c. M. M. Tomasionek z Sosnowca. 24 387,21 zł pozwoli gminie na zakup m.in. zestawu multimedialnego z tablicą interaktywną, sprzętu nagłośnieniowego, aparatu fotograficznego, telewizora, laptopa i odtwarzacza DVD.

Wyposażeniem stołówki zajmie się przedsiębiorstwo Invest Horeca Bistro Mariusza Gajdosa z Nowego Sącza. Kosztem 4419,00 zł przedszkole zyska przeznaczoną dla dzieci zastawę porcelanową ze sztućcami oraz dzbanki.

W ramach postępowania najbliższemu dziecięcym uśmiechom, bo obejmującemu zabawki i pomoce dydaktyczne, umowa zostanie podpisana z „Moje Bambino” Sp. z o.o. Sp. k. z Łodzi. Wartość tej części zadania to 38 034,84 zł – taki wydatek pozwoli na zakup m.in. basenu z piłeczkami, materaców i leżaków, klocków, piłek, przyrządów gimnastycznych, jeździków, instrumentów, zjeżdżalni, suszarek i wózków plastycznych, teatrzyku z pacynkami oraz szafek kuchennych z wyposażeniem zabawowym.

Wyżej opisane przedsięwzięcie stanowi składową projektu zintegrowanego – w ramach części tzw. „miękkiej” złożyliśmy wniosek obejmujący zatrudnienie nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz personelu dodatkowego - dwóch osób pomagających nauczycielowi. Wartość projektu „Tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym w Czernikowie poprzez zatrudnienie nauczyciela wychowania przedszkolnego i personelu dodatkowego” to 127 444,88 zł, przy dofinansowaniu planowanym w kwocie 108 328,12. Obecnie trwają rozmowy dotyczące zwiększenia poziomu środków obejmujących zadanie, co pozwoliłoby co najmniej na zatrudnienie drugiego nauczyciela.

 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej
 • „Nowe” przedszkole coraz bliżej

« wstecz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Sprzedam dom
  Sprzedam dom (4 pokoje, korytarz, kuchnia, łazienka) w miejscowości Nowogródek. Działka o powierzchni 2100 m2 (na działce znajdują się również budynki gospodarcze). Dom gotowy do zamieszkania. Więcej pod numerem telefonu 694188215.
 • Działka budowlana
  Sprzedam działkę budowlaną 13 arów w Czernikowie ( woda, prąd, decyzja o warunkach zabudowy).
 • Przetarg na sprzedaż
  Syndyk ogłasza przetarg na sprzedaż prawa własności zabudowanej nieruchomości działka nr 259/50, o pow. 0,956 ha, położonej w Głogowie, ul. Jaskółcza 2A za kwotę nie niższą niż 377.700,00 zł. Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym wolnostojącym, niepodpiwniczonym, parterowym z użytkowym poddaszem, z wbudowanym garażem, wzniesionym w technologii tradycyjnej, o łącznej powierzchni 184.95 m kw.
  Szczegółowych informacji można uzyskać u syndyka pod nr telefonu 501-432-097, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 17.00.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2018
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 3119665 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.