Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: piątek, 24.11.2017
Imieniny: Emmy, Jana, Aleksandry

Wyszukiwarka

Nawigacja:

 • AKTUALNOŚCI

Treść strony

 • herb

Ogłoszenie o sesji

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2017r. poz. 1875/ zwołuję XXIX Sesję Rady Gminy Czernikowo w dniu 24 listopada 2017 roku tj. w piątek o godz. 14 -tej w Urzędzie Gminy w Czernikowie.
 • logo

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego

W produkcie smoczki kauczukowe, numer katalogowy 23/103, numer serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037) wyprodukowane dla Canpol Sp. z o.o. SKA stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin ze smoczków kauczukowych. Nie należy używać produktu wskazanego w ostrzeżeniu. Produkt należy zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.
 • logo

XIII edycja Gminnej Ligi Piłki Nożnej Halowej w sezonie 2017/2018 - zgłoszenia zespołów

W piątek 24 listopada rozpocznie się XIII edycja rozgrywek gminnej ligi piłki nożnej halowej. Zgłoszenia do wtorku 21.11. przyjmuje p. G.Grzywiński - tel.507 060 787, spotkanie organizacyjne w środę 22.11. o godz. 18:30 w holu przy hali ZS w Czernikowie.
 • logo

Konkurs pt. „Segregujesz-Zyskujesz”

Urząd Gminy w Czernikowie ogłasza konkurs ekologiczno-plastyczny pn. „Segregujesz-Zyskujesz”, który polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie PLAKATU, promującą wiedzę na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Zebrane prace w obrębie danej placówki powinny zostać dostarczone przez dyrekcję szkół do Urzędu Gminy w Czernikowie (pok. nr 28) w terminie do 24 listopada 2017 r.
 • logo

Zaproszenie na konferencję pn. ,,Kontrola podatkowa - prawa i obowiązki podatnika"

KPODR w Minikowie oraz Drugi Urząd Skarbowy w Toruniu zapraszają na konferencję pn. ,,Kontrola podatkowa - prawa i obowiązki podatnika", która odbędzie się 30 listopada 2017 r., o godz. 10.00 w KPODR w Minikowie Oddział Przysiek. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada pod numerem telefonu: 667 662 779 lub na adres poczty elektronicznej: urszula.rzasa@kpodr.pl.
 • logo

III Grand Prix Osówka w tenisie stołowym - pierwszy turniej za nami

19 listopada 2017 r. (niedziela) w sali gimnastycznej SP Osówka, odbył się pierwszy turniej III Grand Prix Osówka w tenisie stołowym w sezonie 2017/2018.
 • logo

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Tradycja świętowania dnia, w którym Polska wróciła na mapę polityczną świata, pozostaje żywa, bo żywy jest patriotyzm w sercach Polaków i lokalnej społeczności gminy Czernikowo. 10 listopada o godz. 16.00 w auli widowiskowej Zespołu Szkół w Czernikowie odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • logo

Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu zaprasza na spotkania w dniach 14, 21, 28 listopada 2017 r. w siedzibie tutejszego urzędu. Tematem spotkań będzie: Jednolity Plik Kontrolny VAT dla mikroprzedsiębiorców.
 • logo

Koncert Przyjaciół ,,Gramy dla Darka"

3 grudnia 2017 r. (niedziela), o godz. 11.00 w Teatrze Letnim w Ciechocinku odbędzie się koncert charytatywny ,,Gramy dla Darka".
 • logo

Przedsiębiorco odbierz list z ZUS

ZUS zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety aż 90 tys. z wysłanych listów nie została odebrana.
 • logo

Spotkanie honorujące mistrzowską drużynę MDP ze Steklina

XVI Wojewódzkie Zawody MDP wg regulaminu CTIF, które odbyły się 16 września w Bydgoszczy, okazały się popisem młodych druhów z jednostki OSP w Steklinie. Dobrze radziły sobie zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, a pierwsza drużyna tych drugich zdobyła mistrzostwo województwa. 3 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie podsumowujące występ strażaków, na którym nagrodzono ich zaangażowanie.
 • logo

Szanowny Rolniku - pamiętaj!

Posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz i świń) obowiązany jest do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada - co najmniej raz na dwanaście miesięcy, nie później niż w dniu 31 grudnia.
 • herb

Stanowisko Wójta Gminy Czernikowo w sprawie przeprowadzonych konsultacji społecznych

Stanowisko Wójta Gminy Czernikowo w sprawie przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały dotyczącej ,,Programu współpracy Gminy Czernikowo z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018".
 • logo

Program Prosument II

Dnia 16.10.2017 ma ruszyć kolejny program dofinansowania dla systemów energii odnawialnej o nazwie Prosument. Środki pieniężne pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program Prosument ma na celu wsparcie inwestycji głównie w gospodarstwach domowych. Dotacja wynosi 30% dla instalacji fotowoltaicznych do 40kw.
 • logo

Gminne zawody szkół podstawowych w unihokeju - rocznik 2005 i młodsi

W dniu 28 października 2017 r. w Osówce rozegrano gminne zawody szkół podstawowych w unihokeju - rocznik 2005 i młodsi. Do turnieju zgłosiły się trzy reprezentacje dziewcząt oraz cztery chłopców.
 • logo

Dzień Edukacji Narodowej

Rodzi się w gminie Czernikowo nowa tradycja, której cechą jest spotkanie wszystkich nauczycieli na gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku odbyła się ona w auli Szkoły Muzycznej. Na zaproszenie Wójta Gminy przybyli nauczyciele i pracownicy obsługi szkół oraz szkolnej administracji.
 • herb

Wójt Gminy Czernikowo ogłasza przetarg nieograniczony

Wójt Gminy Czernikowo ogłasza V przetarg ustny, nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalno-administracyjnym położonym we wsi Mazowsze 32. Przetarg odbędzie się w dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 9.00 w siedzibie Urzędu Gminy/sala posiedzeń/.
 • logo

Zakończenie sezonu wędkarskiego - seniorzy 2017

Przedstawiamy punktacje końcowe sezonu wędkarskiego 2017 (spiningowego i spławikowo-gruntowego) oraz uroczyste podsumowanie sezonu połączone z wręczeniem nagród.
 • logo

Zakończenie sezonu wędkarskiego - juniorzy 2017

17 września 2017 r., na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Czernikowo przeprowadzono zawody wędkarskie juniorów. Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło uroczyste podsumowanie sezonu wędkarskiego juniorów 2017.
 • logo

XVI wojewódzkie zawody MDP wg regulaminu CtiF

16 września 2017 r., na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, 3 młodzieżowe drużyny pożarnicze z OSP w Steklinie reprezentowały gminę Czernikowo na „XVI wojewódzkich zawodach MDP wg regulaminu CtiF”. W zawodach wzięło udział łącznie 48 drużyn z całego województwa kujawsko - pomorskiego.
 • logo

Odwołane kursy z SP Czernikowo

W związku z brakiem osób chętnych do odwozu we wtorki i czwartki o godz. 16.05, ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie, te kursy zostają zawieszone do odwołania.
 • logo

Środki finansowe na otwarcie własnej działalności gospodarczej

Firma Kompass Consulting realizuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego dwa projekty adresowane do osób powyżej 29 r.ż. biernych zawodowo lub bezrobotnych. Realizowane są one w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy, Działanie 8.3 Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie.
 • logo

X zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP powiatu toruńskiego

W dniu 09 września 2017 r., w Toruniu na stadionie miejskim przy ul. Bema, odbyły się X zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP powiatu toruńskiego. W zawodach uczestniczyły łącznie 23 drużyny.
 • logo

Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

Jesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia czy przejechanie przez pojazdy.
 • logo

E-składki ZUS – nowa usługa

Już od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny numer rachunku, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.
 • logo

Gminne zawody w piłce nożnej chłopców-rocznik 2005 i młodsi

W sobotę 30 września na Orliku w Mazowszu rozegrano gminne zawody w piłce nożnej chłopców-rocznik 2005 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół podstawowych.
 • logo

XXVIII Sesja Rady Gminy Czernikowo - skrót

Dnia 7 września 2017 r. o godzinie 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się XXVIII Sesja Rady Gminy w Czernikowie. Radni przyjęli porządek posiedzenia i protokół z poprzedniej sesji, po czym przystąpili do głosowania nad uchwałami.
 • logo

Kornelia wicemistrzynią Półfinałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych

W dn. 23 -30.0.2017 Kornelia Sivickis, aktualna mistrzyni województwa kujawsko-pomorskiego w szachach klasycznych do lat 11, uczestniczyła w Półfinałach Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych w Jastrzębiej Górze.

Święto pachnące chlebem - dożynki gminno-parafialne 2017

Każdy rok jest inny, lecz żaden nie jest wolny od rolniczych trudów i znojów, wobec czego tradycja dziękczynienia za plony pozostaje żywa.
 • logo

Parafialne Święto Plonów w Mazowszu

Tradycją mazowieckiej parafii pw. św. Marcina staje się przenoszenie charakteru dożynek poza wymiar sakralny i formę mszy dziękczynnej. W tym roku udało się to już po raz piąty.
 • logo

Zawody gminne w indywidualnych biegach przełajowych

W czwartek 14 września na boiskach szkolnych w Czernikowie odbyły się zawody gminne w indywidualnych biegach przełajowych.
 • logo

,,Wsparcie przedsiębiorczości kobiet w powiatach aleksandrowskim, inowrocławskim i toruńskim"

Project Hub w Toruniu zaprasza do udziału w projekcie pn. ,,Wsparcie przedsiębiorczości kobiet w powiatach aleksandrowskim, inowrocławskim i toruńskim", którego celem jest zdobycie dotacji na założenie własnej firmy.
 • logo

ARiMR - informacja

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina wszystkim rolnikom poszkodowanym w wyniku sierpniowych klęsk żywiołowych o konieczności zgłoszenia tego faktu do ARiMR.
 • logo

Zmiana godzin, tras i kierunku jazdy autobusów szkolnych

Od poniedziałku 11 września 2017 r. nastąpi zmiana godzin, tras i kierunku jazdy autobusów szkolnych przywożących uczniów na zajęcia lekcyjne, jadących przez Jackowo i Steklinek. Kierunek odwozu pozostaje bez zmian.
 • logo

Finał kolejnej edycji Narodowego Czytania

Za nami finał kolejnej edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Dziękujemy przybyłym gościom i przyjaciołom biblioteki za wspólną biesiadę kulturalną.
 • logo

Od 1 września 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 września 2017 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.
 • logo

Apel o pomoc!

W nocy z 11 -12 sierpnia 2017 r. na obszarze kraju przeszedł front burzowy w wyniku którego powstały rozległe zniszczenia. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc dla poszkodowanych: Gmin Gostycyn, Kęsowo oraz Powiatu Chojnickiego.
 • logo

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę rolniczą

OR KRUS w Bydgoszczy przypomina, że od 1 października 2017 r. wiek emerytalny dla kobiet wyniesie 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Z uwagi na powyższe od dnia 20 września 2017 r. wszystkie jednostki terenowe Oddziału rozpoczną przyjmowanie wniosków o emeryturę rolniczą.

Prezentacja projektu dotyczącego adaptacji pomieszczeń Zespołu Szkół na przedszkole

Pragniemy Państwu przedstawić podstawowe założenia oraz wizualizacje związane z realizacją zadania „Adaptacja części pomieszczeń Zespołu Szkół w Czernikowie na przedszkole”.
 • herb

Płacąc podatki przyczyniasz się do rozwoju gminy!

Gmina Czernikowo znajduje się wśród 12% jednostek samorządu terytorialnego z najmniejszymi dochodami z podatków na osobę – oznacza to 2189. miejsce na 2479 jednostek (w klasyfikacji Serwisu Samorządowego PAP). Wysokość 641,08 zł dochodu podatkowego to relatywnie bardzo mała kwota, stanowiąca jeden z głównych czynników osłabiających kondycję finansową Gminy. Średnia krajowa dla gmin wiejskich (tzw. wskaźnik Gg) wynosi 1358,98 zł, zatem ponad dwukrotnie przewyższa poziom gminy Czernikowo.

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Sprzedam
  Sprzedam działkę budowlaną 13 arów, woda, prąd, decyzja o warunkach zabudowy Czernikowo, ul. Zygmuntowo oraz budynek mieszkalny o pow. użytkowej 125m w Czernikowie.
 • wynajem
  Zarząd WSHU w Czernikowie wydzierżawi pomieszczenia magazynowe o pow. 60 m 2,
  wydzierżawi pomieszczenia biurowe po Wytwórni Pasz w Czernikowie ul. Słowackiego 1
  tel 500 082 305
 • sprzedaż samochodu
  WSHU w Czernikowie sprzeda Fiata Ducato 1,9D rok produkcji 1998
  tel 54/2875014
 • Praca
  Przyjmę opiekunkę dziecięcą z kwalifikacjami i nauczycielkę do pracy w przedszkolu w Mazowszu. Osoby chętne proszę o kontakt na 665-712-541.
 • Ekogroszek
  Oferujemy ekogroszek bardzo wysokiej jakości, kaloryczność do 28MJ. Niska zawartość popiołu, niska spiekalność i wysoka energetyczność czynią go najlepszym na rynku! Zapraszamy do zakupów
 • EKOGROSZEK
  Sprzedam ekogroszek 27MJ.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2017
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 2928247 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.