Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 23.03.2017
Imieniny: Pelagii, Feliksa, Zbysława

Wyszukiwarka

Treść strony

Oni odeszli – my pamiętamy

4 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie odbyły się zaduszki poetyckie z udziałem członków Lipnowskiej Grupy Literackiej. W listopadowej zadumie o przemijaniu, o urodzie życia słuchaliśmy wierszy i piosenek. Poeci z LGL przedstawili utwory najnowszego tomiku wierszy wydanego z okazji 25-lecia istnienia grupy.

Goście ze Steklina

2 października 2014 r. gościliśmy uczniów kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Steklinie z panią Małgorzatą Przewięźlikowską. Zastanawialiśmy się wspólnie czy i jak biblioteka publiczna może być warsztatem informacyjnym. Po owocnej pracy ze słownikami, poradnikami i encyklopediami był czas na krzyżówki i inne rozrywki umysłowe.

Czytaliśmy Sienkiewicza

W trzeciej odsłonie akcji Narodowego Czytania wybitnych polskich dzieł literackich zainicjowanej przez Prezydenta RP wzięło udział również Czernikowo. 6 września br. w Parku 700-lecia spotkaliśmy się na wspólnej lekturze Trylogii H. Sienkiewicza.

,,Słowa do rymu"

Promocja najnowszego tomiku poezji Pana Dariusza Chrobaka odbyla się w piątkowe popołudnie (18.07.2014 r.) w Centrum Integracji Kulturalnej. Mielismy okazje poznać wyjątkowe daty widziane oczami poety, które stworzyły obraz całego roku.

Czernikowo czyta dzieciom…

O sile głośnego czytania i radości z tego płynącej przekonaliśmy się w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Maraton czytelniczy rozpoczął Wójt Gminy Czernikowo pan Zdzisław Gawroński, „Bajką o trzech pojemnikach”.

Sznurkowa historia

O swoich inspiracjach i pomysłach do książek opowiedziała dzieciom (3 klasy. I SP Czernikowo) Pani Roksana Jędrzejewska - Wróbel gość Biblioteki Gminnej 15.05.2014r.

Krasnoludki są na świecie

W TYGODNIU BIBLIOTEK (8-15.05) dzieci odwiedza Królowa Książka w asyście bibliotecznych Krasnali. Aby zasłużyć na miano Rycerza Książki uczniowie muszą wykazać się wiedzą odpowiadając na biblioteczne zagadki.

Warsztaty z Quillingu

10 kwietnia 2014 r. odbyły się warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych metodą Quillingu, prowadzone przez P. Grażynę Brzustewicz i P. Magdalenę Seweryn. Zapał uczestników i miła atmosfera zaowocowała oryginalnymi pracami.

Regał Pierwszoklasisty

Kolejnym etapem akcji "Cała Polska czyta dzieciom" jest wspólnie tworzony "Regał pierwszoklasisty". Uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej po wysłuchaniu tekstu (wcześniej uzgodnionego z wychowawczynią) przekazują na regał swoje prace plastyczne nawiązujące do przeczytanej książki.

Spotkanie autorskie z Janem Manewiczem

10 stycznia br. swoją twórczość poetycką przedstawił zebranym gościom pan Jan Manewicz. Jest on autorem dwóch tomików wierszy ("Rozmyślne myślenie" i "Władza myślenia"). Od 2010 roku należy do Lipnowskiej Grupy Literackiej.

Ruszyła akcja społeczna „Czytam sobie”

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się akcja społeczna „Czytam sobie”. W sytuacji, gdy ponad 60% Polaków nie czyta książek, szczególnie ważne jest pokazanie rodzicom i dzieciom, jak wiele radości i satysfakcji daje młodym ludziom czytanie książek. Celem Akcji „Czytam sobie” jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być przyjemnością.

Wyjazd studyjny do Warszawy bibliotekarzy z powiatu toruńskiego

22 maja 2013 r. odbył się wyjazd studyjny do Warszawy bibliotekarzy z powiatu toruńskiego w ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Jednym z punktów zwiedzania był Sejm gdzie miało miejsce spotkanie z Jerzym Wenderlichem. Zwiedziliśmy również Muzeum Ziemi.

Przedszkolaki w bibliotece

Wizyta dzieci z przedszkola publicznego w bibliotece (8 maj 2013 r.), była najmilszym prezentem w dniu ,,Bibliotekarza i Bibliotek". Grupa starszaków i maluchów najpierw poznała pracę w bibliotece, potem był czas na wspólną zabawę z wierszami J. Brzechwy i J. Tuwima.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

6 maja 2013 r. w bibliotece w Osówce gościł Grzegorz Kasdepke - autor wielu bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Twórca słuchowisk radiowych oraz scenariuszy programów i seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa).

Poranek poetycki z Panią Aleksandrą Bacińską

19 marca gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie była Aleksandra Bacińska-poetka z Wąbrzeźna, autorka tekstów piosenek śpiewanych między innymi przez S. Krajewskiego, M. Rodowicz, M. Bajora. Poranek dostarczył wiele twórczych wrażeń.

Tydzień z internetem - ,,Poradnia zdrowia"

Od 18 do 24 marca w gminnej bibliotece Publicznej w Czernikowie została przeprowadzona akcja Tydzień z internetem - ,,Poradnia zdrowia".

Akademia e-Seniora UPC

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikowie włączyła się do projektu Akademia e-Seniora UPC, którego celem było zwiększanie umiejętności osób starszych w zakresie obsługi komputera i zachęcanie seniorów do korzystania z internetu. Zajęcia prowadziły Magdalena Seweryn z Gminnej Biblioteki Publicznej i Joanna Błaszkiewicz z Gminnego Centrum Informacji.

Lekcja z Panią Magdaleną Gogulską-Dębską

7 stycznia 2013r w Bibliotece Gminnej uczniowie kl. III (wych. Ewa Ośmiałowska ) i kl.II (wych.Marta Mazur) Szkoły Podstawowej w Czernikowie spotkali się z pracownicą Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu – Panią Magdaleną Gogulską-Dębską.

Sptkanie z "misiami"

Spotkanie z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Czernikowie (wychowawczyni p. Ewa Ośmiałowska) przebiegało pod znakiem światowego Dnia Pluszowego Misia.

Spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Kalicińską

17.09.2012 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Kalicińską, autorka "Domu nad rozlewiskiem" barwnie opowiadała o swoim życiu
i przygodzie z pisaniem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pisarka zauroczona była Czernikowem i obiecała wkrótce tu wrócić.

KONKURS

Najtrudniejsze to pisać prawdę, trafić do serc”- konkurs na recenzję książek Małgorzaty Kalicińskiej

Światowy Dzień Książki - 23 kwietnia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich biblioteka gminna świętowała wspólnie z uczniami kl. V Szkoły Podstawowej w Steklinie (wychowawczyni Małgorzata Przewięźlikowska ).

KONKURS " NIEZWYCZAJNI SĄ WŚRÓD NAS"

1.Konkurs adresowany jest do mieszkańców powiatu toruńskiego, bez względu na wiek, jest realizowany jest przez biblioteki publiczne powiatu toruńskiego. W konkursie mogą brać udział tylko osoby indywidualne.

Odwiedziny klasy IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ

18 stycznia naszą bibliotekę odwiedziła klasa IV z Szkoły Podstawowej w Czernikowie wraz z wychowawczynią P. Linkiewicz. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, salę komputerową.

JUBILEUSZ POETY

20 grudnia w Bibliotece Publicznej odbyło się jubileuszowe spotkanie z Panem Dariuszem Chrobakiem pod nazwą "Słowobrazy", taki tytuł nosi też wydany na 25 lecie pracy twórczej i 20 lecie debiutu książkowego tomik wierszy, który swoimi grafikami wzbogaciła Pani Dorota Ścisła.

"Rycerze Chrystusowi" w Czernikowie

21 listopada 2011r. biblioteka gminna gościła dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie P. Andrzeja Szalkowskiego.

Kolejny sukces w konkursie powiatowym

Dnia 14.10.2011r w Chełmżyńskim Domu Kultury odbył się powiatowy konkurs "Potyczki językowe".W konkursie brali udział uczniowie kl. VI szkół podstawowych. Młodzież musiała wykazać się wiedzą obejmującą zasady gramatyki i ortografii. W potyczkach uczestniczyło 8 drużyn z gmin powiatu toruńskiego.

następna strona »

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedam-wynajmę
  Sprzedam lub wynajmę mieszkanie o pow.56m.kw. w Osówce.
 • PROMOCJA!!!!!!
  HURTOWNIA GOSŁAW
  ul. Toruńska 25a
  87-640 Czernikowo

  PROMOCJA!!

  Sprzedaż krzewów róż po 6zł za 1 sztukę.

  Ziemia Uniwersalna 50L tylko 8,90zł
 • Nadproża drzwiowe SOLBET prefabrykowane
  Sprzedam nadproża prefabrykowane firmy SOLBET.

  Nowe, nie używane. Pozostały z nowej budowy. W podanej cenie nadproża:

  1400x120x240 sztuk 5
  1600x120x240 sztuk 1
  2000x120x240 sztuk 1
  2300x120x240 sztuk 5

  Cena 1200 zł za całość (do negocjacji !). Dostępne od ręki. Dzwonić / pisać do 23.
 • Mieszkanie– Czernikowo
  Mieszkanie 85 m.kw.–pokoje 31 i 25 m.kw., kuchnia 15 m.kw., korytarz 8 m.kw, łazienka 4 m.kw. i osobno WC 2 m.kw. Dodatkowo dostęp do obszernej piwnicy. Kilka miesięcy temu została założona nowa stolarka okienna. Ogrzewanie w zimę wygodnym w użytkowaniu piecem z podajnikiem na ekogroszek. W okresie letnim nie ma konieczności podgrzewania wody poprzez centralne ogrzewanie. W domu założony jest elektryczny przepływowy ogrzewacz wody zapewniający dostęp do ciepłej wody 24h na dobę. Mieszkanie świeżo odmalowane. Przy budynku oświetlenie uliczne, asfalt. Teren ogrodzony z miejscami parkingowymi. Z przodu i z tyłu budynku tarasy oraz trawniki. Centrum miejscowości. W promieniu 300 metrów: szkoła podstawowa, boisko typu Orlik, place zabaw, biblioteka, 4 sklepy, ośrodek zdrowia, poczta, kościół, Wiejski Dom Kultury, przystanki PKS jak również przystanek szkolny dla gimnazjalistów a 200 metrów za domem bezpośredni dostęp do jeziora widocznego z dużego tarasu. Mieszkanie znajduje się w miejscowości Mazowsze - 8 km od Czernikowa i 25 od Torunia. Bardzo dobre połączenie liniami autobusowymi z Toruniem. Bez pośredników i prowizji. Niskie całkowite koszty wynajmu z opłatami.
 • DOM do wynajęcia - 1 lub 2 rodzinny
  Do wynajęcia dom w miejscowości Mazowsze - 8 km od Czernikowa i 25 od Torunia. Ze względu na rozkład pomieszczeń na każdej kondygnacji, wyposażonych w oddzielne kuchnie i łazienki spełniać może charakter domu dwurodzinnego. Kilka miesięcy temu została założona nowa stolarka okienna. Ogrzewanie w zimę wygodnym w użytkowaniu piecem z podajnikiem na ekogroszek. W okresie letnim nie ma konieczności ogrzewania wody poprzez centralne ogrzewanie. W domu założony jest elektryczny przepływowy ogrzewacz wody. Przy domu oświetlenie uliczne, asfalt. Teren ogrodzony z miejscami parkingowymi. Z przodu i z tyłu budynku trawniki. Centrum miejscowości. W promieniu 300 metrów: szkoła podstawowa, boisko typu Orlik, place zabaw, biblioteka, 4 sklepy, ośrodek zdrowia, poczta, kościół, Wiejski Dom Kultury, przystanki PKS jak również przystanek szkolny dla gimnazjalistów a 200 metrów za domem jezioro widoczne z dużego tarasu. Bardzo dobre połączenie liniami autobusowymi z Toruniem. Bez pośredników i prowizji.
 • Praca
  Szukam Panią do prac domowych
  tel. 502-513-807

Biuletyn Informacji Publicznych

Reklama

System Gospodarki Odpadami
e-Usługi Czernikowo
Profil Zaufany Czernikowo
WebEwid
Facebook
"DWA SŁOWA" Nr 4/2016
WOŚP
Plan Czernikowa
Gminna Liga Piłki Nożnej Halowej
ciasteczka

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 1459 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie
Do góry strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.