Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: poniedziałek, 24.04.2017
Imieniny: Aleksego, Grzegorza, Fidelisa

Wyszukiwarka

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

23.04. – DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Odpust w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Osówce {taca na Caritas Polska}

                                                                                                                        

1. Dzisiaj Odpust w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Osówce – sumie odpustowej o 9.00 przewodniczy i homilię głosi Ks. Paweł Pokora, Ojciec Duchowny WSD we Włocławku. Serdecznie na odpust do Osówki zapraszam. Nasza Kaplica Adoracji również jest pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Na bocznym lewym ołtarzu jest wystawiona relikwia Św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, który wprowadził to Święto. Podejdźmy, aby ucałować relikwię i pomodlić się przez wstawiennictwo św. Faustyny i naszego św. Papieża.

 

2. Dziś taca na Caritas Polska.

 

3. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Dziękuję za kwiaty do Kaplicy.

 

4. Zachęcam dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie: namalowanie/narysowanie spotkania Matki Bożej Fatimskiej z dziećmi: Hiacyntą, Franciszkiem i Łucją – do  13 maja.

Proszę też dzieci i młodzież, aby jutro oddać do katechetów prace na Konkurs do Nowego Sącza: „Moja sukienka dla Pana Jezusa i Jego Matki”.

 

5. Figura MB Fatimskiej odwiedza rodziny przy ul. Wiśniowej, ul. Zacisze i ul. Piaskowej oraz w Wygodzie. Dziś Msza święta dziękczynna w intencji mieszkańców Witowęża i Piasków o 12.00. Bóg zapłać za ofiarę na Mszę św. i na nasz kościół.

 

6.  Proszę gorąco rodziny, które tego nie uczyniły  - o ofiarę na wikariatkę.

 

7. Proszę dzieci i młodzież, aby zabrać tekst Ewangelii niedzielnej – przypominam o tym obowiązku klasom I, II, IV, V i VI SP oraz liceum i technikum.

 

8. Dziś proszę dzieci i młodzież o złożenie przed ołtarzem skarbonek wielkopostnych. Katecheci policzą zebrane pieniądze, które następnie w 50% przekażę do Caritas we Włocławku, a 50% na organizację parafialnego dnia dziecka w czerwcu.

 

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Błażej Sochacki, st. wolny z Koła i Katarzyna Zofia Piątkowska, st. wolny z naszej parafii oraz Bartłomiej Montowski, kawaler z parafii Sumin i Daria Śliwińska, panna z Czernikowa – z. pierwsza; Dawid Bartłomiej Kubiak, kawaler z parafii Bobrowniki i Marta Maciejewska, panna z Czernikowa; Radosław Stańczyk, kawaler i Maria Urbańska, panna – oboje z Czernikowa; Karol Szczesny, kawaler i Monika Beata Serocka, panna – oboje z parafii Czernikowo; Arkadiusz Świerski, kawaler z naszej parafii i Sandra Wiatr, panna z Łubianki - z. druga; Marek Kamil Lewandowski, kawaler i Marlena Barbara Sudomir, st. wolny – oboje z naszej parafii – z. trzecia. Kto zna jakieś przeszkody zachodzące między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić o tym Księdza Proboszcza.

 

10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: - „IDZIEMY” (4zł.). „Stąd wyszła iskra” – o rodzinnym domu św. Faustyny; „Z piekła do nieba”; „Rzymska wizyta” – o pobycie naszego Pasterza w Rzymie; „Nie nam dziękujcie”; „Jak zmartwychwstałem” – jak muzułmanin został katolikiem? ; „Przeszczepianie komórek krwiotwórczych” - cenny artykuł zdrowotny; „Odprawa emerytalna” – artykuł prawny. Proszę o czytanie prasy katolickiej.

 

11. W związku z nową kadencją Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na nowe spotkanie w czwartek o 19.30 do salki parafialnej – zapraszam także nowe osoby chętne pomagać w ramach tej grupy parafialnej.

 

12. W przyszłą niedzielę kazania podczas Mszy św. o 8.00; 10.00 i 12.00 wygłosi Ks. Prałat Tadeusz Lewandowski z Obrowa i ofiary na tacę za tydzień – piąta niedziela kwietnia – będą przeznaczone na rozbudowę kościoła parafialnego w Obrowie.

 

13. W tym tygodniu próby do I Komunii św.: jutro o 19.00 – grupa II, a w środę o 19.00 – grupa I. Rodziców tych dzieci (w czasie trwania próby) proszę jutro i w środę o pomoc w pracach porządkowych dla Parafii. Proszę o zabranie grabi.

 

14. Ks. Maksymilian podaje informacje dla kandydatów do Bierzmowania: Egzamin do Bierzmowania i spotkanie z rodzicami w salce parafialnej: - klasa 3D – 08 V 2017 r. godz. 18.30; - klasa 3B – 09 V 2017 r. godz. 18.30; - klasa 3E – 10 V 207 r. godz. 19.00; - klasa 3A – 11 V 2017 r. godz. 18.30; - klasa 3C – 12 V 2017 r. godz. 18.30; - pozostali kandydaci – 13 V 2017 r. godz. 19.00.

 

15. W przyszłą niedzielę – Niedziela Biblijna. Pod koniec każdej Eucharystii wysłuchamy fragmentu Listu św. Pawła Apostoła do Galatów w ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, w wykonaniu młodzieży naszej Parafii.

 

16. W niedzielę – 30 kwietnia na 19.00 zapraszam na plebanię na spotkanie Zarząd Gminny OSP.

 

17. Dziękuję tym Parafianom, którzy odnowili dzierżawę w minionym tygodniu. Są jeszcze groby na naszym cmentarzu, gdzie upłynął już termin 20 lat od daty pochowania osoby zmarłej, a dzierżawa dotychczas nie została przez opiekunów odnowiona. Położenie kostki, płytek przy pomniku trzeba zgłaszać w kancelarii.

 

18. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, przybyłym dziś do naszej Parafii, na radosne świętowanie Okresu Wielkanocnego i Niedzieli Miłosierdzia Bożego – Szczęść Boże! Pamiętajmy też w naszych modlitwach o Ks. Maksymilianie i całej grupie podczas Pielgrzymki do Ziemi Świętej.

 

         

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski

                                                                                                                      Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedam lub wynajmę
  Sprzedam lub wynajmę mieszkanie o pow. 56 m ( 2 pokoje , kuchnia , łazienka) w Osówce.
 • MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA
  2 duże pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz, spiżarka, piwnica, balkon, ogródek. Mieszkanie samodzielne, świeżo odmalowane, nowe okna.
 • DZIAŁKI BUDOWLANE
  Działki 6 i 13,5 ara na nowym osiedlu, w pełni uzbrojone – woda, prąd, kanalizacja, deszczówka, droga asfaltowa o szerokości 10 m, chodniki, oświetlenie uliczne.
 • Ogłoszenia
  Świadczysz usługi, wykonasz zlecenie? Szukasz pracy, pracownika? Sprzedasz, kupisz, oddasz...? Wejdź, wybierz kategorię, sprawdź, dodaj ogłoszenie za darmo. Ogłoszenie będzie aktywne po zatwierdzeniu przez administratora, przez 3 tygodnie (kat. usługi 4 tyg.). Urząd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych ogłoszeń i reklam.

Biuletyn Informacji Publicznych

Reklama

-
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2017
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 151793 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie
Do góry strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.