Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 21.11.2017
Imieniny: Janusza, Konrada, Oliwiera

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

19.11. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA. Spotkanie młodzieży do Bierzmowania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Adoracja codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego-15.00 {poniedziałek - sobota}.

 

1. Proszę zabrać kartkę z intencjami i ogłoszeniami. Bóg zapłać za ofiarę na druk.

 

2. Dziś o 16.00 – Adoracja dla młodzieży i kandydatów do Bierzmowania - kolejne spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania oraz Msza święta o 17.00. Obecność obowiązkowa. Przypominamy także młodzieży klas II i III gimnazjum o comiesięcznej spowiedzi świętej jako koniecznego elementu dobrego przygotowania do Bierzmowania. Informujemy też, że Sakrament Bierzmowania młodzież klas III gimnazjum otrzyma 20 kwietnia 2018 roku przez posługę Ks. Bpa Wiesława Meringa, Pasterza Diecezji.

 

3. Dary serca na Kościół i chrześcijan na Bliskim Wschodzie to kwota 480zł. Bóg zapłać!!!

 

4. Organista i Kościelny dostarczają opłatek do domów rodzin naszej parafii. W tym roku Pan Organista Andrzej Inotlewski dostarczy opłatek do rodzin po lewej stronie torów kolejowych (jadąc z Torunia do Lipna) a Pan Kościelny Robert Pietrzak po prawej stronie. Proszę o łaskawe przyjęcie i dziękuję za ofiarę na opłatek. Niech to będzie forma wdzięczności za całą posługę Panów dla naszej Parafii. Pan Organista gra na wszystkich Mszach świętych przez cały rok (nie bierze wolnego dnia za niedziele), a Pan Kościelny jest na każde zawołanie – dba o kościół, obejścia, cmentarz itd.

Przy tej okazji wielu wiernych naszej Parafii mówi mi, że pięknie wygląda ołtarz prawy boczny Serca Jezusowego po odnowieniu w 2015 roku, a ołtarz boczny naszego Patrona św. Bartłomieja jest taki szary, zniszczony i potrzebuje odnowienia. Panowie Organista i Kościelny przy opłatku zostawią kopertę z listem na temat bocznego ołtarza. Jeśli wierni naszej Parafii chcą odnowienia tego ołtarza, to proszę o ofiarę 30zł. od rodziny na ten cel. Jeśli do końca tego roku przynajmniej część rodzin złoży taką ofiarę, podejmę działania – pismo do konserwatora, program prac i w styczniu lub lutym Konserwatorzy z Torunia zabiorą ołtarz do renowacji, by był równie piękny jak prawy. Proszę Was, Kochani o rozpatrzenie naszej wspólnej prośby. Można, jak zawsze ofiary w podpisanych kopertach wrzucać na tacę lub wpłacić na konto parafialne podane w Liście.

 

 5. Trwa listopad - czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych.

Zarządca cmentarza prosi o odnowienie w kancelarii parafialnej dzierżawy za posiadane miejsce po upływie 20 lat od daty śmierci zmarłej osoby. Dziękuję za zrozumienie. W minionym tygodniu zapłaciłem prawie 5.000zł. za śmieci i prace wycinkowe na cmentarzu. Jeśli tak będą rosły koszty wywozu śmieci z cmentarza, to niestety, trzeba będzie podnieść opłaty cmentarne. Dlatego kto może, niech odnowienie dzierżawy dokona w tym roku. Proszę również nie wrzucać na śmieci w boksach niedopalonych zniczy, bo potem pożar pewny, jak to zdarzyło się w minionym tygodniu.

               

6. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Dziękuję za kwiaty do Kaplicy. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.

 

7. Obraz „Jezu, ufam Tobie” odwiedza rodziny dzieci pierwszokomunijnych według podanej listy – proszę zachować kolejność odwiedzin. Do Obrazu dołączona jest Księga Próśb i Podziękowań, które Rodzina może skierować do Jezusa Miłosiernego, Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II. 

 

8. Dziś proszę, aby dzieci odebrały dyplomy i nagrody za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych, a za tydzień za obrazy św. Alberta Chmielowskiego.

 

9. Proszę dzieci i młodzież o zabranie obrazka niedzielnego oraz podpisy i pieczątki.

 

10. Dziękuję za oddane listy podpisów za Koncertem Kolęd w Czernikowie oraz pod obywatelskim projektem ustawy ochrony dziecka poczętego. Oddałem i wysłałem na odpowiednie adresy.

 

11. Od jutra planowany jest remont kancelarii parafialnej – zdjęcie spróchniałych podług, ocieplenie, położenie ogrzewania podłogowego, położenie płytek, gładzie na ścianach i syficie oraz malowanie. Kancelaria czynna normalnie: poniedziałek-piątek w godzinach 16.00-17.00, a w sobotę: 10.00-11.00. Tymczasowo mieścić się będzie w korytarzu plebanii.

 

12. Ks. Maksymilian zaprasza za tydzień 26 listopada – w niedzielę na 16.00 na spotkanie grupy pielgrzymkowej do Izraela.

 

13. Kalendarium tego tygodnia:

jutro – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, K.; wtorek - wspomnienie Ofiarowania NMP; środa – wspomnienie św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej; piątek – wspomnienie św. Męczenników, Andrzeja Dung-Lac, K. i Towarzyszy.

Jutro zapraszam na Mszę św. do świetlicy w Steklinie Blokach o 19.00, a w czwartek o 18.30 – zebranie katechetów naszej parafii.

 

14. W związku z świętem św. Cecylii – w środę zapraszam na 17.30 na Mszę św., a po niej do salki parafialnej na spotkanie scholę parafialną „Kanaan”, orkiestrę, chór Klubu Seniora „Radość” oraz zespół „Jutrzenka” Koła Gospodyń Wiejskich.

 

15. Przypomnę, że Sakrament Chrztu świętego udzielany jest w naszej świątyni w II i IV niedzielę miesiąca o 10.00, w pierwszy dzień Bożego Narodzenia i pierwszy dzień Wielkanocy.

 

16. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: - „IDZIEMY” (4zł.); „Jezus czeka na ulicy” – światowy dzień ubogich – 19 listopada; „Słowa i życie”; „Gdy śmierć pomyli drzwi”; „Złowrogi profetyzm marksizmu”; „Matka Boża Politechniczna”; „Myśli na jesień” oraz „Męskie sprawy” (o prostacie) – artykuły zdrowotne. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. 

 

17. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na zamyślenia o życiu i wieczności – Szczęść Boże!

 

18. POWSTAŃMY. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Joannę Krystynę Staniszewską. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

 

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • wynajem
  Zarząd WSHU w Czernikowie wydzierżawi pomieszczenia magazynowe o pow. 60 m 2,
  wydzierżawi pomieszczenia biurowe po Wytwórni Pasz w Czernikowie ul. Słowackiego 1
  tel 500 082 305
 • sprzedaż samochodu
  WSHU w Czernikowie sprzeda Fiata Ducato 1,9D rok produkcji 1998
  tel 54/2875014
 • Praca
  Przyjmę opiekunkę dziecięcą z kwalifikacjami i nauczycielkę do pracy w przedszkolu w Mazowszu. Osoby chętne proszę o kontakt na 665-712-541.
 • Ekogroszek
  Oferujemy ekogroszek bardzo wysokiej jakości, kaloryczność do 28MJ. Niska zawartość popiołu, niska spiekalność i wysoka energetyczność czynią go najlepszym na rynku! Zapraszamy do zakupów
 • EKOGROSZEK
  Sprzedam ekogroszek 27MJ.
 • ZATRUDNIMY
  ! ZATRUDNIMY !

  DZIEWCZYNĘ NA STANOWISKO
  KELNER-KUCHARZ W PIZZERII „MARIANO” W CZERNIKOWIE
  PRACA NA PEŁNYM ETACIE, JEDNOZMIANOWA (12 GODZ.)
  CO DRUGI DZIEŃ

  TEL.KONTAKTOWY 502-764-524
  ZAPRASZAMY

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 3/2017
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 166577 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.