Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: czwartek, 26.04.2018
Imieniny: Klaudiusza, Marzeny, Marceliny

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

22.04. – IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA. Taca na remont wieży naszego kościoła.

NIEDZIELA POWOŁANIOWA – DOBREGO PASTERZA. Kazania – alumn Mateusz Jędrzejczak.

 

1. Zabierzmy kartę z intencjami na nowy tydzień. Proszę i dziękuję za ofiarę na druk intencji.

 

2. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli Powołaniową. Witamy w naszej wspólnocie Alumna II Roku z WSD we Włocławku – Mateusza Jędrzejczaka, który dzieli się z nami doświadczeniem swojej wiary, powołania i studiów w Seminarium.

 

3. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy zatroszczyli się o przygotowanie, powitanie, przebieg i pożegnanie Figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano we Włoszech w naszym kościele, parafii i dekanacie: Kapłanom z dekanatu i naszym Księżom Wikariuszom, Panu Wójtowi, Druhnom i Druhom Strażakom z poszczególnych jednostek OSP z terenu Gminy, Policji, Straży Gminnej, Panu Organiście, Panu Kościelnemu z całą rodziną, Ministrantom, dzieciom-aniołkom, grupom parafialnym, Scholi Parafialnej, Orkiestrze Dętej. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy z naszej Parafii i z całego dekanatu uczestniczyli w poszczególnych punktach tego Nawiedzenia!

 

4. W związku z Nawiedzeniem św. Michała Archanioła, proponujemy dzieciom i młodzieży szkolnej konkurs na namalowanie, narysowanie, wyklejenie lub wyrzeźbienie Figury św. Michała Archanioła w takich postaciach, jak Figura z Gargano lub taka jaka stanie przy naszym kościele (ta figura stoi obecnie na miejscu rozebranego lewego ołtarza św. Bartłomieja Apostoła). Czas trwania konkursu do 15 czerwca, a wręczenie nagród i dyplomów podczas zakończenia roku szkolnego. Technika dowolna, a grupy wiekowe są następujące: 0-4; 5-7 SP oraz gimnazjum, liceum, klasy zawodowe.

 

5. Dzisiaj wszystkie ofiary na tacę niedzielną przeznaczam na spłacenie powinności za remont wieży kościoła. Bóg zapłać Wam, Kochani, za Wasze dobre i hojne serca.

 

6. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.

 

7. Z naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 16 – 19 sierpnia 2018 roku. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

 

8. Proszę dzieci i młodzież, aby zabrać naklejki niedzielne.

 

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Mikołaj Niewiadomski, kawaler z Czernikowa i Magdalena Wojnowska, panna z par. Mochowo; Tomasz Michał Wnuczyński, stan wolny z par. Mazowsze i Beata Kubacka, stan wolny ze Steklinka; Grzegorz Piotr Stępień, kawaler z par. Łęki Szlacheckie i Magdalena Nierychlewska, panna z Czernikowa; Andrzej Tomasz Florczak, kawaler i Aleksandra Kaczor, panna – oboje z Czernikowa – z. trzecia Kto zna jakieś przeszkody zachodzące między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić o tym Księdza Proboszcza.

 

10. 38 osób oddało krew dla potrzebujących. Darczyńcom oraz Zespołowi Charytatywnemu dziękuję za dobroć Waszych serc.

 

11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: - „IDZIEMY” (4 zł). W numerze na 22 kwietnia 2018 r. warto przeczytać: - Spotkanie z Benedyktem XVI; - Czy dziś warto być księdzem?; - Miłosierdzie w rodzinie; - Wierni Jego prawdzie; - Zaproszenie do celibatu; - Żegota: ramię w ramię; - Pomoc czy deprawacja? - Dzieci szukają Jezusa – Do obejrzenia filmu fabularnego dla dzieci z udziałem samego papieża Franciszka; - Znak stop. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

 

12. Dziękuję tym Parafianom, którzy odnowili dzierżawę w minionym tygodniu. Przypominam opiekunom grobów, gdzie minęło już 20 lat od pochowania osoby o obowiązku odnowienia dzierżawy za miejsce na cmentarzu parafialnym w Czernikowie (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 7 marca 2008 roku i Regulaminu cmentarzy katolickich w Diecezji Włocławskiej, wydanego przez Ks. Bpa Ordynariusza z dnia 12 września 2011 r.

 

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, przybyłym dziś do naszej Parafii, na radosne świętowanie Okresu Wielkanocnego – Szczęść Boże!

Za tydzień – V niedziela miesiąca – taca na rozbudowę kościoła w Obrowie. Kazania za tydzień wygłosi Ks. Prałat Tadeusz Lewandowski – proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Obrowie.

Jutro o 19.00 próbę do I Komunii św. ma grupa pierwsza, a we wtorek o 19.00 – grupa druga.

 

Powstańmy: Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Mariannę Zofię Wójtewicz. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Działka Inwestycyjna
  Sprzedam Działę Inwestycyjną .
  o pow .5600 m2 (56arów).
  Centrum Czernikowa ,przy boisku sportowym , ul. Szkolna 12 .
  Tel.Kont : 665 132 760 :
  : 508 060 864 : • Stemple
  Sprzedam stemple budowlane 3 zl/ szt.
 • Działka budowlana
  Sprzedam działkę budowlaną 13 arów ul. Zygmuntowo w Czernikowie ( woda , prąd , decyzja o warunkach zabudowy )
 • Dzierżawa
  Wiejska Spółdzielnia Handlowo Usługowa w Czernikowie wydzierżawi sklep spożywczo - przemysłowy w miejscowości Liciszewy na dogodnych warunkach.
  Tel.54/2875014
 • DARMOWE PRZEDSZKOLE - ZAPISY
  Przyjmujemy zapisy do darmowego przedszkola w Mazowszu. Serdecznie zapraszamy.
 • DZIAŁKA BUDOWLANA
  Działka budowlana 6 arów na nowym osiedlu (przedłużenie ulicy Wiśniowej), w pełni uzbrojona – woda, prąd, kanalizacja, deszczówka, droga asfaltowa o szerokości 10 m, chodniki, oświetlenie uliczne.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2018
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 184826 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.