Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 27.06.2017
Imieniny: Cyryla, Władysława, Maryli

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

25.06. – DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Adoracja codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego-15.00 {poniedziałek - sobota}.

 

1. Zabierzmy kartę z intencjami na nowy tydzień. Dziękuję za ofiarę na druk intencji.

 

2. Dziś proszę o przyjęcie od ministrantów pamiątkowego obrazka z okazji 25-lecia Moich Święceń Kapłańskich (Srebrny Jubileusz). Proszę o modlitwę za nas Kapłanów, a jutro zapraszam na Eucharystię do naszego kościoła. 

 

3. Jutro: 26.06. – PONIEDZIAŁEK. Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego – relikwie wystawione na ołtarzu prawym bocznym.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie – 100-lecie Objawień Fatimskich; 25 lat Kapłaństwa Księdza Proboszcza Piotra Siołkowskiego; 10 lat posługi proboszczowskiej w Czernikowie, 

17.30 ROZPOCZĘCIE TRANSMISJI W RADIO MARYJA I TELEWIZJI TRWAM;

17.33 - Program Słowno-muzyczny pt.: „Objawienia w Fatimie – 1917 rok” w wykonaniu: scholi parafialnej „Kanaan” w Czernikowie, w reżyserii: Ks. wik. mgr Damian Donderowicz i mgr Anna Dzwonkowska – nauczyciel muzyki Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie;

17.55 – KRÓTKA INFORMACJA O PARAFII;

18.00 – MODLITWA „ANIOŁ PAŃSKI”;

18.03 – SPOTKANIE OJCA Z RADIA MARYJA Z UCZESTNIKAMI SPOTKANIA;

18.20 – EUCHARYSTIA POD PRZEWODNICTWEM PASTERZA DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ J. E. KS. BISKUPA WIESŁAWA ALOJZEGO MERINGA;

19.57 – ZAKOŃCZENIE TRANSMISJI.

 Jutro Intencje Mszalne:

1/ O Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Fatimskiej dla mieszkańców Wygody – podziękowanie za Nawiedzenie Figury MB.

2/ O Boże Błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Fatimskiej dla mieszkańców ul. Zajączkowo – podziękowanie za Nawiedzenie Figury MB.

3/+Jan Borucki – od dzieci;

 

4. Pragnę bardzo gorąco prosić Was, Kochani, aby przyjść jutro do świątyni na to wydarzenie. Każdy powie: obejrzę w telewizji, będzie ciasno. Nie bójmy się – każdy się zmieści w naszym kościele.

 

5. Za tydzień przy remizie w Czernikowie trwać będzie kolejna akcja poboru krwi. Zachęcamy darczyńców krwi do jej oddania dla potrzebujących.

 

6. W liturgii Kościoła:

- środa – wspomnienie św. Ireneusza, BM.;

- czwartek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święto narodowe Państwa Watykan. Ofiary na tacę z czwartku przeznaczone są na Stolicę Apostolską – tzw. „Świętopietrze”. Imieniny Księdza Proboszcza Kanonika Piotra Siołkowskiego. Msza święta w intencji Księdza Proboszcza będzie w czwartek o 18.00. Proszę o dar modlitwy za moją osobę i za tę modlitwę dziękuję;

- pierwsza sobota – Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

7. W piątek rozpoczęły się wakacje. Życząc Nauczycielom, Wychowawcom, Dzieciom i Młodzieży dobrego wypoczynku – przypominam, że nie ma wakacji od Pana Boga. Dedykuję wszystkim Dekalog Wakacyjny: 1. Pożegnaj się z rodzicami, ale nigdy z Panem Bogiem. 2. Nie zapomnij zabrać plecaka, medalika i książeczki do nabożeństwa. 3. Zabierz wygodne buty, byś mógł dojść do kościoła. 4. Kieruj się kompasem-sumieniem, modlitwą, a nigdy nie zbłądzisz. 5. Noś w słońcu okulary, niech ci jednak nie zasłonią Boga. 6. Dbaj o pokarm dla Ciebie i duszy, aby nie były głodne. 7. Nie śmieć na postoju, ani we własnej duszy. 8. Chodząc po lasach, górach, nie zgub drogi. 9. Nie przeklinaj, a raczej uśmiechaj się. 10. Wróć z wakacji opalony, zdrowy, a nade wszystko Boży.

 

8. Uwagi letnie i kulturalne: - w kościele koniecznie musi być zachowany właściwy strój podczas Mszy św. – okryte ramiona, wykluczone miniówki; - w kościele i w innych miejscach młodsi ustępują miejsca starszym; - na podniesienie (Słowa „Bierzcie i jedzcie...; „Bierzcie i pijcie...) oraz „Oto Baranek Boży...” klękamy na dwa kolana, a nie kucamy.

 

9. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Dziękuję za kwiaty do Kaplicy. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.

 

10. Figury Matki Bożej Fatimskiej będą jutro umieszczone w dekoracji, natomiast we wtorek po wieczornej mszy św. proszę pierwszą rodzinę z ul. Toruńskiej wokół stacji paliw (Kowalewskich – Walczewskich) oraz pierwszą rodzinę z Zimnego Zdroju (Rasztubowicz) o zabranie Figur do Nawiedzenia.

Informuję też, że jutro, podczas Eucharystii zostanie poświęcony pierwszy witraż – św. Piotra, a drugi - św. Pawła – w niedzielę, ponieważ firma Państwa Bednarskich z Rypina nie zdąży na jutro wykonać obydwu.

Jeden witraż (św. Piotra) będzie moim darem dziękczynnym za 25 lat Kapłaństwa, a drugi – darem wiernych Parafii, u których gościła Figura Matki Bożej Fatimskiej. Zwracam się z prośbą, aby w poszczególnych miejscowościach i ulicach przeprowadzić zbiórkę na ten witraż – ile kto chce ofiarować na ten cel – koszt każdego z witraży to kwota 9.500zł. Ofiara na ten cel – dobrowolna. Dziękuję za ofiary na witraże. W najbliższą niedzielę podam łączną kwotę ofiar na witraż św. Pawła.

 

11. {o 10.00} Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Piotr Kowalski, kawaler i Elżbieta Papierska, panna – oboje z naszej parafii; Marcin Suchorzyński, kawaler z Zębowa i Katarzyna Klugiewicz, panna z Czernikowa; Maciej Hejka, st. wolny z Torunia i Anna Kacprowicz, st. wolny  - z naszej parafii oraz Paweł Jakubowski, kawaler z Torunia i Aleksandra Kozakiewicz, panna z Torunia – z. pierwsza; Sławomir Zientarski, kawaler i Monika Falkiewicz, panna - z naszej parafii – z. druga; Karol Konstanty Sadowski, kawaler i Monika Wasilewska, panna – z naszej Parafii – z. trzecia; Kto zna jakieś przeszkody zachodzące między tymi osobami, jest zobowiązany powiadomić o tym Księdza Proboszcza.

 

12. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: - „IDZIEMY” (4zł.). „Gietrzwałd – 140-lecie objawień”; „Częstochowa Północy”; „Trump nad Wisłą”; „Radość rodziny”; „Imigracyjne tsunami”; „Bez stopni”; „Droga” dla młodzieży, aż 48 stron: „Wakacyjne wyzwania”. Proszę o czytanie prasy katolickiej.

 

13. Przypominam opiekunom grobów, gdzie minęło już 20 lat od pochowania osoby o obowiązku odnowienia dzierżawy za miejsce na cmentarzu parafialnym w Czernikowie.

 

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom na ostatni tydzień czerwca – Szczęść Boże!

 

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski

                                                                                                                      Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedam-wynajmę
  Sprzedam działki budowlane, 13 arowe w Czernikowie, ul. Zygmuntowo (woda, prąd, decyzja o warunkach zabudowy).
 • 0bladry-ścinki tartaczne ok. 2m
  Sprzedam obladry opałowe Czernikowo.
 • Sprzedam Działkę
  Sprzedam działkę inwestycyjną o powierzchni 57-arów lub całość działka 67-arów plus dom parterowy z budynkiem gospodarczym. Czernikowo Centrum przy boisku sportowym ul. Szkolna.
 • sprzdaż działki
  Sprzedam działkę o powierzchni 20 arów lub 10 arów na ulicy leśnej.
 • Sprzedam skuter
  Sprzedam skuter znanej Koreańskiej firmy. Skuter zawsze był zadbany i oszczędzany. Jestem jego pierwszym właścicielem. Skuter posiada alarm oraz odpalanie zarówno z kluczyka jak i z pilota, mały przebieg oraz normalne ślady użytkowania (do wymiany tylko akumulator, który padł po zimie). Skuter jest idealny dla młodego motocyklisty (posiada blokadę do 50 km/h.

  Posiadam wszystkie dokumenty. Nowy właściciel będzie na pewno zadowolony.
  Sprzedaję ponieważ przesiadłem się na większy sprzęt.
 • zatrudnienie pracownika
  Zatrudnimy pomoc piekarza
  od zaraz.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2017
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 156738 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.