Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: wtorek, 19.09.2017
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

10.09. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

VII TYDZIEŃ WYCHOWANIA: „MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ”

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Adoracja codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego-15.00 {poniedziałek - sobota}.

 

1. Proszę zabrać kartkę z intencjami. Bóg zapłać za ofiarę na druk.

 

2. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzisiaj swoją Msze św. o 1200 mają dzieci klas pierwszych z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych. Za tydzień o 1800 Msza Święta i konferencja dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy też młodzież pozagimnazjalną, która jeszcze nie ma Bierzmowania, aby w przyszła niedzielę przyszli na początek przygotowań.  

 

3. Dzisiaj rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Przez cały tydzień na Mszach świętych będziemy prosić Pana Jezusa o łaski dla Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów oraz dzieci i młodzieży. Proszę też Rodziców i Opiekunów Katolickich, aby dołożyli wszelkich starań, aby katecheza prowadzona w szkole była połączona i prowadziła dzieci i młodzież naszej Parafii do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy: - środa – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma; - czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; - piątek - wspomnienie NMP Bolesnej;  - sobota –  wspomnienie św. Męczenników Korneliusza i Cypriana;  - niedziela – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, B., którego relikwie są wystawione na ołtarzu Serca Jezusa oraz w niedzielę przypada 78. Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

 

5. Dziś ostatni dzień zgłoszenia dzieci do Pierwszej Komunii św. Ks. Damian prosi o oddanie Deklaracji.

 

6. Wszystkim, którzy przygotowali asystę i uczestniczyli w Odpuście ku czci NMP Siewnej składam serdeczne podziękowanie, zwłaszcza za troskę o posiłek dla kapłanów. Koszt zakupu kwiatów do kościoła – 1.000zł.

 

7. Ks. Maksymilian podaje informacje: zbiórka kandydatów na ministrantów – dziś po Mszy św. o 12.00; zbiórka wszystkich ministrantów – piątek o 18.30; byli ministranci proszeni są o zwrot szat liturgicznych, które mają w swoich domach. Spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania – 17 września o 18.00 w kościele. Pozostałe niedziele, z wyjątkiem trzecich, młodzież zapraszamy na Msze św. o 10.00.

 

8. Zostały umieszczone tabliczki na Krzyżu misyjnym z datami misji parafialnych po II wojnie światowej – za rok odbędą się misje po upływie 10 lat (w dniach 30.09. – 07.10.2018 r.) oraz tabliczki w ołtarzu głównym, informujące jakie figury stoją w ołtarzu.

 

9. Kieruję do Parafian także nietypową prośbę: może ktoś z wiernych chciałby być darczyńcą (sponsorem) nowego systemu bezpieczeństwa ( 4 kamery – obecnie są tylko 2, rejestrator, dysk, zasilacz, itp.) – koszt wynosi 3.828zł. Proszę o informację w kancelarii.

 

10. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Dziękuję za kwiaty do Kaplicy. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.

 

11. Matka Boża Fatimska zakończyła odwiedziny w rodzinach naszej Parafii. Wszystkim, którzy w 100-lecie Jej objawień w Fatimie przyjęli Matkę Bożą pod swój dach mówię szczere Bóg zapłać.

 

12. Spotkanie Asysty noszącej chorągwie, feretrony, obrazy, figury, baldachim, prowadzących kapłana dziś po Mszy św. o 10.00. ZAPRASZAMY.

 

13. Na tablicy ogłoszeń zachęcamy do zapoznania się z programem pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 24 czerwca – 4 lipca 2018 roku, którą organizuje Ks. Maksymilian.

14. Msza fatimska 13 września będzie odprawiona w Ograszce k. P. Mrozińskich o 19.00, a po niej procesja fatimska do Krzyża w Osówce. Serdecznie zapraszam.

 

15. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: - „IDZIEMY” (4zł.); „Podpis na wagę życia”; „Ponad podziałami”; „Za zebrane plony” – piękny artykuł o dożynkach w Czernikowie i drugi: „Z Czernikowa do Kalwarii” – informacje opracowali nasi klerycy: Aleksander i Karol – Bóg zapłać; „Drewniany kościół z Brzeźna w Kłóbce”; „Jak pomagać Syryjczykom?”; „Zostań dawcą szpiku” – ważny artykuł dla zdrowia; „Długotrwała choroba pracownika” – artykuł prawny. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej.

 

16. Dziś o 10.00 z grupą naszych Parafian z Czernikowa udaję się do Starego Miasta na Dożynki Diecezjalne jako reprezentacja naszej Parafii, natomiast w najbliższy czwartek udaję się jako opiekun duchowy z grupą pielgrzymów z Bieżunia na pielgrzymkę do Rzymu. Będę tam odprawiał intencje podane i proszę rodziny, aby przychodziły do naszego kościoła na Mszę św. o 18.00.

 

17. Za tydzień na Mszy św. o 12.00 będziemy gościć Pana inżyniera Waldemara Cimachowicza z Kanady, który przedstawi krótką prelekcję na temat „Główne Prawdy Wiary i inne wartości, Jak w prosty sposób przekazywać małym dzieciom wartości religijne?”. 

 

18. Z całego serca dziękuję tym Parafianom, którzy odnowili dzierżawę w minionym tygodniu. Dbajmy o czystość toalet. Również proszę Parafian, którzy nie opłacili jeszcze dzierżawy na kolejne 20 lat, aby to jak najszybciej uczynili. Jednocześnie przypominam, że aby postawić pomnik na cmentarzu, położyć kostkę, płytki przy pomnikach (do każdego pomnika, jeśli jest możliwe, należy 25cm wokoło), potrzebne jest zezwolenie Zarządcy cmentarza, czyli Proboszcza Parafii.

 

19. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, na nowy tydzień – Szczęść Boże!

 

20. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Pawła Rucińskiego i śp. Zofię Malinowską. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i dar modlitwy, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

 

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • PRACA dla kierowcy C+E
  Poszukuję kierowcy z kat. prawa jazdy C+E. Oferuję pracę na terenie Polski: stała linia załadunku i rozładunku, od poniedziałku do piątku (weekendy wolne), umowa o pracę, opłacone wszystkie składki, możliwość zwrotu kosztów za dojazdy do miejsca pracy. Bardzo dobre wynagrodzenie. Informacje pod numerem telefonu: 660-330-947
 • Działka budowlana
  Sprzedam działkę budowlaną o pow. 13 arów w Czernikowie, ul. Zygmuntowo (woda,prąd, droga gminna, decyzja o warunkach zabudowy).
 • NOWE PRZEDSZKOLE + ZERÓWKA + KLUB MALUCHA 1-3
  Przyjmujemy zapisy do nowo tworzonego przedszkola i zerówki - szczegóły pod linkiem:
  https://www.olx.pl/oferta/nowe-przedszkole-i-zerowka-zapisy-CID88-IDmcAY4.html

  Serdecznie zapraszamy.
 • dzierżawa
  Wiejska Spółdzielnia Handlowo Usługowa w Czernikowie wydzierżawi pomieszczenia magazynowe po Wytwórni Pasz z dostępem do mediów; Pomieszczenia biurowe po Wytwórni Pasz; Pomieszczenia w miejscowości Mazowsze przy sklepie powierzchnia około 100m2; Pomieszczenia przy sklepie w Osówce pow.80m2.
 • Sprzedam dzialkę oraz dom
  Sprzedam:
  działkę inwestycyjną Czernikowo centrum pow:5600m2 lub dom parterowy, budynek gospodarczy na działce pow:1100m2 lub jako całość działka inwestycyjna pow: 6700m2 przy boisku sportowym ul.Szkolna.
  Telefony kontaktowe:
  508 060 864 lub 508 293 870 .
 • Sprzedam działki
  Sprzedam działki 6 i 13,5 arów na nowo powstającym osiedlu (przedłużenie ulicy Wiśniowej), w pełni uzbrojone – woda, prąd, kanalizacja, deszczówka, droga asfaltowa o szerokości 10 m, chodniki, oświetlenie uliczne.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2017
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 162605 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.