Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: sobota, 22.09.2018
Imieniny: Joachima, Maurycego, Darii

Wyszukiwarka

Nawigacja:

Treść strony

Ogłoszenia parafialne

16.09. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Taca inwestycyjna na kamery na parking i na ekogroszek do sal parafialnych.

Adoracja codziennie od 6.00 do 18.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego-15.00 {poniedziałek - sobota}.

 

1. Dziś – trzecia niedziela miesiąca – taca inwestycyjna – druga część na kamery na parking i na zakup ekogroszku do sal parafialnych na okres zimowego ogrzewania – spotkania scholi, ministrantów, poradnictwa rodzinnego, grupy AA, ferii z Bogiem i innych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję.

 

2. Dziś o 12.00 – poświęcenie tornistrów, plecaków i wszystkich przyborów dzieciom z klas pierwszych szkół podstawowych z Czernikowa, Osówki i Steklina.

 

3. Dzieci ze szkół podstawowych od klasy „0” do VII włącznie otrzymują kolejny obrazek niedzielny. Dzieci od klasy „0” do V włącznie prosimy, aby wklejały obrazki do Ćwiczeń do religii, natomiast uczniowie klas VI i VII – prosimy aby założyli specjalny zeszyt i tam wklejali obrazki niedzielne jako trzyletnie przygotowanie do Bierzmowania.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy: - jutro: wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, B., którego relikwie są wystawione na ołtarzu Serca Jezusa oraz 79. Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę – jutro zapraszam na Mszę św. o 18.00; wtorek – święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży; czwartek – Wspomnienie świętych Męczenników koreańskich; piątek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

5. Zachęcam do codziennej Adoracji w kaplicy Wieczystej Najświętszego Sakramentu -  codziennie od 7.00 do 19.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Niech także świecznik wotywny w Kaplicy Adoracji będzie znakiem naszej modlitewnej pamięci.

 

6. Ks. Maksymilian informuje, iż kandydaci mają swoje zbiórki w I i III sobotę miesiąca o 11.00.

 

7. W tym miesiącu – 30 września rozpoczną się w naszej Parafii Misje Święte {ostatnie były 10 lat temu}. Proszę Radnych rady parafialnej oraz Katechetów o pomoc i dostarczenie do rodzin programów Misji Parafialnych razem z Listem do wiernych Parafii Czernikowo ode mnie. List dotyczy sytuacji na naszym cmentarzu – coraz częściej zdarzają się na cmentarzu kradzieże zniczy, lampionów, kwiatów, wkładów. Trzeba temu jakoś zaradzić. Proszę uważnie przeczytać List ode mnie i przemyśleć, czy moja propozycja rozwiązania tego problemu jest właściwa i przyniesie pomoc dla naszego cmentarza.

Można zabrać programy Misji w kancelarii parafialnej – proszę o to Radnych i Katechetów.

 

8. Spotkanie dla młodzieży do Bierzmowania – dziś i za tydzień o 18.00 w kościele.

 

9. W dzisiejszym numerze „IDZIEMY” (4 zł) przeczytamy m. in. „Każde małżeństwo może być lepsze”; „Media: prawda czy różnorodność”; „Módlcie się za nimi”; „Zaszumiało Polską w Kazachstanie”; „Masa ciała a zdrowie” – artykuł zdrowotny. Zachęcam do kupna i lektury prasy katolickiej. „Promyczek Dobra” dla dzieci, a w nim: szkolna linijka, „Skaleczenia – pierwsza pomoc”, wiele krzyżówek i zabaw.

 

10. Przypominam opiekunom grobów, gdzie minęło już 20 lat od pochowania osoby o obowiązku odnowienia dzierżawy za miejsce na cmentarzu parafialnym w Czernikowie. Jest wiele grobów, gdzie dzierżawa nadal nie została odnowiona. Jeszcze raz proszę, aby szkło, plastiki, folie wrzucać do pojemników, a trawę, ziemię, liście, gałązki zostawiać w narożniku boksu za żwirem. Proszę nie zabierać żwiru, który jest przeznaczony na nową alejkę. Zostały zamontowane na cmentarzu blokady parkingowe.  

 

11. Dziś możemy zabrać od ministrantów kartkę na Wypominki – roczne: 2018/2019, jednorazowe na cmentarzu: 1 listopada o 11.30 oraz zbiorowe w oktawie Wszystkich Świętych: od 2 do 8 listopada. Zachęcamy do zamawiania Wypominek i pamięci modlitewnej o naszych Drogich Zmarłych. Wypominki zamawiamy w kancelarii parafialnej.

 

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom, na nowy tydzień – Szczęść Boże!

 

13. Powstańmy: Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Kołodziejczyk, a jutro – śp. Mariannę Lewicką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Ks. kan. dr Piotr Siołkowski
Proboszcz

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • Sprzedam
  Sprzedam śliwki węgierki. Cena za kilogram 1 zł. Więcej informacji pod nr 608 498 168
 • Ekogroszek
  Hurtowania
  FHU GOSŁAW
  Zaprasza do zakupu ekogroszka.

  Posiadamy
  -4 rodzaje ekogroszku
  - węgiel orzech
  W workach po 25kg.

  Możliwość dowozu do klienta.
  Więcej informacji pod telefonem (54) 287 55 05

  Zapraszamy do zakupów.
 • Działka budowlana
  Sprzedam działkę budowlaną 13 arów w Czernikowie ( woda, prąd, decyzja o warunkach zabudowy).

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
System Informacji Przestrzennej
Obszar Chronionego Krajobrazu Niz. Ciechocińskiej
Folder Promocyjny 2018
Nieodpłatna pomoc prawna
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 2/2018
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 197030 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.