Urząd Gminy Czernikowo

Strona główna serwisu

Kalendarz

Kalendarium: środa, 28.06.2017
Imieniny: Ireneusza, Leona, Józefa

Wyszukiwarka

Treść strony

DZIEŃ DZIECKA 2017

5 czerwca 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka.

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 28.05-01.06.2017r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na 5-dniową wycieczkę do Zakopanego. Pogoda dopisała, plan wycieczki został zrealizowany i wszyscy w doskonałych humorach powrócili do domu.

Warsztaty ekologiczne w Czernikowie

W dniu 19 maja 2017 r. uczniowie klasy VI: Oliwia Cichoszewska, Oliwia Michalska, Patrycja Wajs oraz Jakub Kutnik wraz z opiekunem p. Żanetą Wachowską wzięli udział w XI Powiatowych Warsztatach Ekologicznych pod hasłem: W rezerwacie „Las Piwnicki”. W ramach warsztatów odbył się rajd rowerowy, ognisko z kiełbaskami, spacer ścieżką dydaktyczną, konkurs o tematyce ekologicznej oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy udali się na pizzę do Zajazdu Rytkówka w Obrowie.

Warsztaty ekologiczne w Czernikowie

Spotkanie autorskie z p.Zofią Stanecką

Wyjazd kl. II i III b do Fortu IV Twierdzy Toruń

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Wyjazd klas I - III do Szkoły Leśnej na Barbarce w ramach obchodów Dni Ziemi

XI Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Znów wędrujemy ciepłym krajem

Z WIZYTĄ W POZNANIU

W dniach 19-21 kwietnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą Anną Podkowską-Fehlau i panią pedagog Joanną Malinowską już po raz drugi wybrali się do Poznania. Korzystając z gościnności zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej nr 58, im. J. Kukuczki w Poznaniu, spędzili tam trzy, pełne wrażeń dni.

Pierwszy dzień obfitował w takie atrakcje, jak: przejazd pociągiem z Torunia do Poznania, spacer nad Jeziorem Maltańskim, wizyta w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica.
Drugi dzień to: spacer po centrum Poznania - Stary Rynek, Ratusz i poznańskie koziołki, lekcja w Muzeum Archeologicznym nt. "Smród, brud i zarazki-średniowieczna uliczka", zwiedzanie Nowego ZOO.

LEKCJA KODOWANIA

Wieczorem drugiego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach z kodowania, które prowadzili nauczyciele SP nr 58 - pani Anna Cieślarczyk-Adamczewska i pan Tomasz Woźniak. Uczniowie poznawali program Scratch2.0, aplikacje Bit by Bit i Lightbot. Programowali również Ozoboty, Makey Makey i robota Dash. Zajęcia bardzo się podobały.

Ostatni dzień to oczywiście wizyta w Palmiarni poznańskiej, gdzie oprócz imponującej ilości roślin uczniowie mogli podziwiać egzotyczne motyle i oczywiście ryby.

Składamy serdeczne podziękowania pani dyrektor SP nr 58 im. J. Kukuczki - Annie Szyfter i pani w-ce dyrektor Ewie Prajwowskiej za ciepłe przyjęcie:)

TU BYLIŚMY

WARSZTATY TEATRALNE

XI Regionalny Konkurs Recytatorski Twórców Ziemi Dobrzyńskiej "Dobrze Ziemio..."

"Dobrze Ziemio"

18 marca w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie odbył się  już XI Regionalny Konkurs Recytacji Poezji Twórców Ziemi Dobrzyńskiej "DOBRZE  ZIEMIO". Brało w nim udział 49 uczniów zgłoszonych przez 20 szkół, 1 stowarzyszenie i 1 klub kultury.  Jury w składzie p. Danuta Potręć, p. Grażyna Kasprowicz i p. Jan Manewicz przyznało nagrody i wyróżnienia, a wsród nich  II nagrodę dla uczennicy naszej szkoły -   Julii Urbańskiej. Wiersze recytowały równięż Aleksandra Marciniak oraz Oliwia Michalska. (K.Sz.)

„Przywitaj Wiosnę Poezją"

„Przywitaj  Wiosnę Poezją"

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie 30 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Przywitaj  Wiosnę Poezją".  Uczniowie  kl. IV-VI  recytowali wiersze Leopolda Staffa w związku z 60 rocznicą śmierci poety.  Kuba Kutnik  wyrecytował wiersz pt. "Kowal" i uczynił to na tyle ciekawie, że otrzymał wyróżnienie. Oprócz Kuby naszą szkołę reprezentowali Szymon Dejewski oraz Kacper Mirowski. (K.Sz.)

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Topienie marzanny.

21 marca zgodnie ze staropolskim, corocznym zwyczajem sięgającym XV wieku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tony Halika wraz z nauczycielami, pożegnali zimę. Marzanna została utopiona w pobliskiej sadzawce w centrum Osówki. Wesołemu korowodowi przewodził dyrektor Ryszard Ałtyn.

Uczniowie na tą uroczystość przygotowali zabawne stroje i kolorowe nakrycia głowy. Śpiewając piosenki odprowadzili marzannę do jej miejsca przeznaczenia. Kukła wykonana została z zeszłorocznej słomy, która ma symbolizować plenność przyszłych zbiorów. Obrzędowi towarzyszyła nie tylko woda ale i ogień. Aby mieć pewność, że marzanna odejdzie na dobre, a wraz z nią Pani Zima,  kukła została wcześniej podpalona.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, opiekunów i nauczycieli  pożegnanie Zimy odbyło się tak jak nakazuje tradycja. Dzięki temu na dobre zagościła u nas ładna pogoda, ciepło oraz słoneczko czyli nadeszła tak oczekiwana Pani Wiosna.               
 
Ż. S. 

TURNIEJ INDYWIDUALNEJ GRY W TENISA STOŁOWEGO

Sprawozdanie z przebiegu turnieju gry indywidualnej w tenisa stołowego
,,O Puchar Starosty Toruńskiego”
w ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego,
który odbył się w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce
w dniach 18-19.03.2017 r.

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt do 13 lat

I miejsce Aleksandra Bytner (Dąbrówka)

II miejsce Oliwia Lewandowska (Osówka)

III miejsce Daria Nowak (Makowiska)

IV miejsce Monika Kasińska (Makowiska)

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców do 13 lat

I miejsce Bartłomiej Markowski (Witowąż)

II miejsce Norbert Gąsiewicz (Osówka)

III miejsce Szymon Opatrzyk (Rozstrzały)

IV miejsce Dariusz Dąbrowski (Steklinek)

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców gimnazjum

I miejsce Tomasz Kasiński (Czernikowo)

II miejsce Maciej Kubik (Czernikowo)

III miejsce Dariusz Nowak (Makowiska)

IV miejsce  Szymon Kasiński (Czernikowo)

Klasyfikacja końcowa w kategorii kobiet pow. 13 lat

I miejsce Danuta Chylicka (Steklinek)

II miejsce Karolina Kozłowska (Czernikowo)

III miejsce Patrycja Brzustwicz (Osówka)

IV miejsce Weronika Opaczyk (Łazy)

Klasyfikacja końcowa w kategorii mężczyzn od 16-40 lat

I miejsce Piotr Kalinowski (Witowąż)

II miejsce Mateusz Bytner (Dąbrówka)

III miejsce Michał Sumiński (Czernikowo)

IV miejsce Przemysław Pujer (Mazowsze)

Klasyfikacja końcowa w kategorii mężczyzn pow.41 lat

I miejsce Sławomir Trzymkowski (Pigża)

II miejsce  Zbigniew Kielak (Chełmża)

III miejsce Wiesław Pierzgalski (Mazowsze)

IV miejsce Dariusz Łuszczyk (Głochowo)

Dodatkowymi nagrodami uhonorowani zostali:

- najmłodszy uczestnik zawodów; Bartłomiej Kaliszewski (10 lat)

- najstarszy uczestnik zawodów; Dariusz Łuszczyk (72 lata)

              Organizatorzy zawodów (Ałtyn, Padlewska, Stawicka, Dzwonkowski)dziękują wszystkim tenisistom za aktywne uczestnictwo  i sportową rywalizację oraz Staroście Toruńskiemu - Mirosławowi Graczykowi  i Wójtowi Gminy Czernikowo – Zdzisławowi Gawrońskiemu za ufundowanie nagród, udostępnienie obiektów sportowych i oprawę kulinarną na zakończenie turnieju.

           Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które  w najbliższym czasie ukażą się na stronach internetowych Starostwa Powiatowego i Gminy Czernikowo, dotyczącymi zorganizowania w dniach  13-14 maja 2017 r. na terenie Gminy Czernikowo ,,Turnieju piłki halowej” w ramach budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego .

R.A

Rozstrzygnięcie II Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Poznaj swoich Bohaterów"

10 marca 2017r. w auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Poznaj swoich Bohaterów". Również nasi uczniowie zostali zauważeni:
Oliwia Cichoszewska - III miejsce;
Patrycja Wajs - wyróżnienie;
Monika Rutkowska - wyróżnienie.
GRATULUJEMY!

Dbać o przyrodę każdy może - my też!

Dbać o przyrodę każdy może - my też!
7 marca 2017 roku uczestniczyliśmy w sadzeniu lasu. Wspólnie z opiekunami udaliśmy sie do lasu, gdzie czekali na nas przedstawiciele Nadleśnictwa Dobrzejewice - panowie: Tomasz Szymaniak, Antoni Kosz i Tomasz Myszke. Z uwagą wysłuchaliśmy najważniejszych informacji o hodowli lasu. Na jednym z poletek, znajdującym się na terenie leśnictwa Wylewy, posadziliśmy sosnowe drzewka. Przyczyniliśmy sie do zwiększenia lesistości w naszym regionie! Na poletko z pewnością będziemy wracać, by obserwować jak rosną posadzone przez nas drzewka. Leśnikom za poświęcony czas i życzliwość - Dziękujemy. 

K.Sz.
 

Wycieczka do Torunia - przedstawienie pt. "Tajemnica Tomka Sawyer'a"

6 marca wczesnym rankiem uczniowie klas IV-VI z wychowawcami wyruszyli w podróż do Wielkiej Nieszawki. Skorzystali z atrakcji wodnych w Centrum Sportu i Rekreacji "Olender", a następnie udali się do centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu na musical pt. "Tajemnice Tomka Sawyera". Spektakl został oparty na motywach powieści Marka Twaina pt. "Przygody Tomka Sawyera". Aktorzy Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru w zachwycający sposób zaprezentowali losy rezolutnego Tomka. Roztańczeni i rozśpiewani przenieśli widzów w świat przygody i zabawy.
 

K.Sz.

Wycieczka do Torunia - przedstawienie pt. "Tajemnica Tomka Sawyer'a"

Rozstrzygnięcie konkursu na zbiórkę kasztanów

Rozstrzygnięcie konkursu na zbiórkę kasztanów

Warsztaty historyczne o Żołnierzach Wyklętych

Dokarmianie zwierząt 2017

Zimowiska 2017

WOŚP 2017 Turniej Gry Deblowej w Tenisa Stołowego W SP Osówka

W dniu 15 stycznia 2017 r. (niedziela) pod patronatem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Tony Halika w Osówce, odbył się Turniej Gry Deblowej w Tenisa Stołowego.  Zawody rozegrano w 3 kategoriach. 

Zima w Osówce

Jasełka w SP Osówka 2016

Boże Narodzenie to czas magiczny, wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Osówce pod kierunkiem ks. kan. dr Piotra Siołkowskiego, przygotowali jasełka, które przybliżyły atmosferę tego szczególnego okresu.

Akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" zakończona!

  I Ty możesz zostać św.Mikołajem

Przed świętami Bożego Narodzenia wzorem lat ubiegłych podjęliśmy w naszej szkole akcję mającą na celu pomoc potrzebującym dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Domu Dziecka we Wielgiem. Rozpoczęta kilka lat wcześniej inicjatywa pomocy dla tego ośrodka jest w naszej szkole ciągle żywa i budzi ogromne zainteresowanie całej społeczności.
Dlatego już na początku listopada postanowiliśmy rozpocząć zbiórkę darów, w którą w szczególny sposób po raz pierwszy zaangażowała się grupa uczniów klasy VI.
Przez 1,5 miesiąca zbieraliśmy dary. Było ich bardzo dużo. Dzięki uczniom naszej szkoły, rodzicom i pracownikom zebralismy sporo odzieży, zabawek, książek, obuwia i słodyczy.  
15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy VI (Julia Urbańska, Natalia Lipińska, Oliwia Łasińska, Jakub Kutnik i Hubert Romanowski) wraz z opiekunami: p.dyrektorem Ryszardem Ałtynem, p.Anną Podkowską-Fehlau i p. Joanną Malinowską dostarczyli dary do Ośrodka we Wieligiem. Radość dzieci przebywajacych w tym ośrodku z otrzymanych od nas niespodzianek była ogromna, dzieki temu wiemy, że warto pomagać a Każdy z Nas Może Być Św.Mikołajem.

   Mamy nadzieję, że choć trochę mogliśmy umilić święta innym.
Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam podczas tej akcji i czekamy na Was za rok ;-)

 
J.M.
A.P.-F.

Konkurs historyczny - Turniej Pokoleń

13 grudnia 2016 roku kolejny raz uczestniczyliśmy w czwartej już edycji konkursu historycznego Turniej Pokoleń, który odbywa się w Szkole Podstawowej w Mazowszu. Tegoroczny tytuł konkursu to "Tak powstała Polska - 1050 lat chrztu". Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: drużyna Jakuba Kutnika z jego mamą Anetą i bratem Arkadiuszem oraz drużyna Huberta Romanowskiego z jego mamą Agnieszką i babcią Anną Trendewicz. Po zaciętych potyczkach drużynie Kuby udało się wywalczyć II miejsce. Obu drużynom serdecznie gratylujemy!

Turniej tenisa grudzień 2016

Sprawozdanie z przebiegu XVII edycji
Turnieju Gry Indywidualnej w Tenisa Stołowego w Osówce, 

„O puchar Wójta Gminy Czernikowo”

W dniu 11 GRUDNIA 2016 r. (niedziela) od patronatem Wójta Gminy Czernikowo mgr inż. Zdzisława Gawrońskiego, Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” zorganizowali, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Tony Halika w Osówce, Turniej Gry Indywidualnej w Tenisa Stołowego. 

WYCIECZKA DO TORUNIA 12.12.2016.

12 grudnia 2016r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszą z atrakcji tego wyjazdu była wizyta na JUMP ARENA, gdzie na uczestników czekała godzina trampolinowego szaleństwa.

Po konkretnym wysiłku, przyszedł czas na chłodny relaks na lodowisku MENTOR SPORT. Piruetom i .... wywrotkom nie było końca!

Zmęczeni ale szczęśliwi zatrzymaliśmy się w drodze powrotnej uzupełnić stracone kalorie.

Konkurs ekologiczno-literacki EKO-RYM

„Eko-Rym”  i  MY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przez Urząd Gminy Czernikowo Konkursie Ekologiczno-Literackim „Eko–Rym”. Zainteresowani napisali wiersze poruszające tematykę ochrony środowiska i segregacji odpadów, tworzenia nawyków ekologicznego stylu życia oraz rozwijania szacunku do przyrody. Laureaci tego konkursu to uczniowie klasy piątej: Bartosz Szymaniak - zajął III miejsce oraz Kacper Mirowski – otrzymał wyróżnienie. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się 6 grudnia w Urzędzie Gminy.
 

 

„Ekolek”

Za górami, za rzekami
w gminie Czernikowo
zamieszkał stworek Ekolek.

Sprzątał zawzięcie:
drogi, pola  i wszędzie.
Zajrzał raz do pobliskiego lasu
i narobił dużo hałasu.

Kto to widział?
Tyle śmieci?
Skąd i po co ich tu tyle?
Kto to robi i dlaczego?
Pytań wiele… Cisza kwili.

Zwołał wszystkich pomocników –
Posprzątajmy szybko las,
on mieszkaniem wszystkich nas.
I w mig śmieci wszystkie znikły,
a dokoła tylko błysk.

Nic tu po mnie – rzekł Ekolek -
powędruję drogą dalej,
tam gdzie potrzebują mnie.

Jeśli spotkasz go gdzieś w kraju
pozdrów go i powiedz mu,
że mieszkańcy Czernikowa
o nim pamiętają
i porządek w gminie
już zawsze mają.

Bartosz Szymaniak

 

„Eko dom”

Przyrodę kochamy
i o nią dbamy.
W naszym domu zawsze
krany zakręcamy.

Kolorowe pojemniki
to codzienność nasza.
Dzielimy odpady –
to się nam opłaca.

Segregując śmieci,
wszyscy o nią dbamy,
by móc się nią cieszyć
długimi latami.

A Ziemia nasza
tak nam się odwdzięczy –
promieniami słońca,
kolorami tęczy.

Wszyscy dbamy
o naszą planetę,
by na niej
żyło się nam lepiej.

Biały, żółty, zielony –
to się nam kojarzy
z czystością, porządkiem,
uśmiechem na twarzy.

My przyrodę szanujemy,
nasze śmieci segregujemy.
Z ekologią za pan brat,
ja, mama, tata i mój brat.

                                     Kacper Mirowski

Konkurs ekologiczno-literacki "EKO-RYM"

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

29.11.2016r. w świetlicy szkolnej odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia zorganizowane przez p. Żanetę Wachowską i p. Agnieszkę Romanowską dla uczniów kl. I-VI, kl. 0 oraz przedszkolaków. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, przedstawiły własne  misie, wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek dotyczących bajkowych misiów, zabawach oraz konkurencjach sprawnościowych. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za najpiękniejsze portrety i figurki misia. Na wszystkich przybyłych w tym dniu do świetlicy szkolnej czekał słodki poczęstunek.

LASER ARENA BUNKIER 51 14.11.2016

Uroczystość wręczenia raportu z ewaluacji w Szkole Podstawowej im. Tony Halika w Osówce

             21 listopada przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu panie: Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz oraz starsze wizytator Jolanta Gruchlik i Dorota Rama dokonały uroczystego wręczenia raportu z ewaluacji zewnętrznej panu Wójtowi Gminy Czernikowo Zdzisławowi Gawrońskiemu oraz Ryszardowi Ałtyn, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce. Ewaluacja problemowa przeprowadzona została przez nadzór pedagogiczny, w dniach 17,19 i 24.10.2016 r. w dwóch obszarach: ,,Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne” oraz ,,Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji”. Wizytatorzy dostrzegli, iż realizacja badanych obszarów edukacyjnych Szkoły w Osówce służy poprawnemu kształtowaniu postaw  i respektowaniu norm społecznych, wspomagając jednocześnie rozwój uczniów, z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji. Działaniom tym towarzyszy atmosfera przyjaźni, szacunku, zaufania, równości i wielopłaszczyznowej współpracy z organem prowadzącym – Gminą Czernikowo, partnerami szkoły oraz Radą Rodziców. Planując oddziaływania dydaktyczne nauczyciele uwzględniają metody wyzwalające u uczniów aktywność poprzez stosowanie różnorodnych sposobów pracy dostosowanych do potrzeb ucznia, stwarzanie sytuacji, które zachęcają dzieci i młodzież do podejmowania różnych aktywności. W szkole diagnozuje się zachowania uczniów oraz podejmowane są działania wychowawcze, mające na celu zmniejszanie zagrożeń oraz wzmacnianie właściwych zachowań. W ramach profilaktyki wobec zagrożeń, szkoła współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczną w Dobrzejewicach, policją a także instytucjami kulturalno-oświatowymi, Nadleśnictwem Dobrzejewice, Radą Rodziców i Kołem Łowieckim Nr 136 z Bydgoszczy. W tym szczególnym dla Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce oraz środowiska lokalnego dniu gośćmi byli: pani Jadwiga Padlewska- przewodnicząca Rady Gminy Czernikowo, pan Zdzisław Gawroński- Wójt Gminy Czernikowo oraz partnerzy placówki: pan Marcin Czajka- inżynier nadzoru Nadleśnictwa Dobrzejewice, pani Bogusława Lewandowska- Radna wsi Osówka, nauczyciele SP Osówka: Katarzyna Kowalska, Anna Podkowska – Fehlau, Joanna Malinowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców przy SP Osówka w osobach: Aneta Kutnik, Hanna Mirowska, Katarzyna Zagrabska i Agnieszka Romanowska. Dyrektor placówki pan Ryszard Ałtyn przyjął raport z wielką satysfakcją stwierdzając, że tak bardzo wysokie oceny ewaluacji są potwierdzeniem pracy wszystkich podmiotów szkoły i instytucji współpracujących ze szkołą. Osiągnięcie ich było możliwe dzięki zespołowej pracy całego grona pedagogicznego, wsparcia ze strony organu prowadzącego placówkę oraz współpracy z partnerami szkoły. Podziękował wszystkim obecnym, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i nowych inicjatyw.
Na zakończenie uczestnicy spotkania, wraz z Panią Wicekurator mieli możliwość odbycia spaceru po szkole. Była to też  okazja do rozmów i dyskusji nad dotychczasową i przyszłą działalnością szkoły.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.


I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

 B. Brykczyński „11 listopada”

Biało-czerwone kotyliony i podniosły nastrój towarzyszyły nam w czasie apelu z okazji 11 listopada. Święto Niepodległości było tematem przewodnim części artystycznej przygotowanej przez klasy młodsze.

 

Ewaluacja

Podziękowanie !!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce, wyraża podziękowanie dla wszystkich przedstawicieli instytucji partnerskich i Rady Rodziców,  uczestniczących w spotkaniu w dn. 24.10.2016 r., w ramach ewaluacji problemowej przeprowadzonej przez wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu. To dzięki Państwa opinii  i dotychczasowej, owocnej współpracy, Szkoła w Osówce osiągnęła wysoki poziom w ocenie organu nadzorującego.
                                                                                                                                                     R.A.

 

BASEN

Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kwiatkowską, p. Katarzyną Kowalską, p. Renatą Kuziemkowską, p. Żanetą Wachowską co dwa tygodnie wyjeżdżają do Rypińskiego Centrum Sportu, aby skorzystać z zajęć na basenie. Pod okiem pani instruktor dzieci uczą się sztuki pływania. Dzięki zajęciom w wodzie wzmacniają swój system odpornościowy, zapobiegają wadom postawy, rozluźniają napięte mięśnie, poprawiają kondycję, koordynację ruchową oraz  zręczność. Podczas pływania dzieci uczą się pokonywać lęk i nieśmiałość. Po nauce pływania jest czas na wspólną zabawę w wodzie pod opieką ratowników. Zajęcia integrują i wyzwalają dużo pozytywnej energii. Dzieci opuszczają basen rozluźnione i w bardzo dobrych humorach.

Ż.W.

Objazd po Miejscach Pamięci Narodowej

2 listopada 2016r. odbył się objazd po Miejscach Pamięci Narodowej pod przewodnictwem Pana Dariusza Chrobaka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Hołd zmarłym oddali również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tony Halika w Osówce reprezentowani przez Norberta Gąsiewicza, Jakuba Kutnika, Bartłomieja Markowskiego, Szymona Opatrzyka, Huberta Romanowskiego wraz z opiekunem Panią Żanetą Wachowską. Odwiedziliśmy miejsca pamięci oraz cmentarze w Czernikowie, Mazowszu, Steklinie, Makowiskach. W każdym z tych miejsc pomodliliśmy się za dusze zmarłych oraz z powagą wysłuchaliśmy ciekawej i przejmującej przemowy Pana Chrobaka. Uczestniczyliśmy w złożeniu wieńców oraz zapaliliśmy znicze. Wyjazd ten na długo pozostanie w naszych głowach i sercach.

Ż.W.

Żywa lekcja historii

26 października ponownie zagościła w naszej szkole Grupa Artystyczna Rekonstrukto. Tym razem tematyką naszego spotkania był "Staopolski Satmatyzm i Epoka Szlachecka". Wszyscy z ciekawością słuchaliśmy o dawnych czasach, mogliśmy również dotknąć dawnej broni i innych eksponatów. Z niecierpliwością czekamy na następną odsłonę Żywej Lekcji Historii.

Porządki na cmentarzu we Włęczu 25.10.2016

         Wkrótce 1 listopada: Dzień Wszystkich Świętych,
Uczniowie klasy VI jak co roku udali się na cmentarz ewangelicko-augsburski we Włęczu, który jest pod opieką naszej szkoły.
Z zapałem zabraliśmy się do porządkowania grobów i ich otoczenia. Mimo kiepskiej pogody humory nam dopisywały. Mokrzy, zmęczeni i dumni z dobrze wykonanej pracy wróciliśmy do szkoły.

 

Wyjazd dzieci kl. I i III na cmentarz na Włęczu i Wilczych Kątach w dn. 27.10.2016 r

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2016

W piątek 14 października zebraliśmy się na uroczystym apelu z okazji ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY oraz DNIA NAUCZYCIELA. Uczniowie klas starszych pod kierownictwem pani Zuzanny Stawickiej i pani Doroty Kulety przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli postać naszego patrona oraz przedstawili krótką scenkę o życiu szkolnym. Na zakończenie dzieci z oddziału 0 pod opieką pani Klaudii Dąbrowskiej pięknie nam wszystkim zaśpiewali.

Teatr KURTYNA kolejny raz z wizytą w naszej szkole.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

11 października w naszej szkole odbył się cykl pogadanek n.t. Respektowania norm i zasad społecznych i prawidłowego zachowania. Pogadanki te przeprowadzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Lubiczu.

GRZYBOBRANIE I ZABAWA - Z SZÓSTĄ KLASĄ JASNA SPRAWA!

W dniach 7-8 października 2016r. uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią i panią pedagog wybrali się na integracyjny biwak klasowy do Wilczych Kątów. Mimo słabego w tym roku sezonu na grzybobranie wybraliśmy się do lasu i świetnie się bawiliśmy! Były też grzyby, chociaż nie te jadalne:( Korzystając z okazji, odwiedziliśmy stary cmentarz ewangelicki. Nie zabrakło również zabawy. Mieliśmy ognisko z kiełbaskami, chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, odbyły się klasowe rozgrywki w tenisa stołowego oraz obowiązkowo - dyskoteka!!! Wolne chwile zapełnialiśmy wpólnymi zabawami integrującymi zespół, grami planszowymi, zajęciami plastycznymi i wspólnym czytaniem. 
Dzięki gościnności Państwa Cichoszewskich - właścicieli Gościńca, zawsze mieliśmy gorącą herbatę oraz przepyszne jedzenie i mnóstwo niespodzianek. Czas minął nam bardzo szybko, z żalem wracaliśmy do domów.
                                                                                                                                                       

A.P.-F.
J.M.

Nasi uczniowie na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej

23 września 2016 roku uczniowie klas IV-VI  brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. w Świętosławiu. Jury oceniało prezentacje według kryteriów: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs miał charakter wyłącznie recytatorski, uczestnicy operowali tylko głosem. Przedsięwzięcie to miało na celu pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowań recytatorskich oraz poezją patriotyczną, promocję talentów. Naszą szkołę reprezentowali:

Trzebniak Karol -  uczeń klasy czwartej

Mirowski Kacper  -  uczeń klasy piątej

Kutnik  Jakub  -  uczeń klasy szóstej

Chłopcy zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej. Utwór Władysława Broniewskiego „Homo sapiens” w wyjątkowym wykonaniu Jakuba Kutnika zachwycił jury. Talent Kuby został dostrzeżony i doceniony - zajął on drugie miejsce. Gratulujemy!

K.Sz. 

DZIEŃ CHŁOPAKA 2016

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

MYŚLIWI DZIECIOM, DZIECI ZWIERZĘTOM - Dokarmianie zwierząt styczeń 2015

Śniadanie daje moc

  'Śniadanie daje moc' to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza Szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do tego programu  . W związku z tym 7 listopada obchodziliśmy w klasach młodszych -Dzień Zdrowego Śniadania.

Uczniowie klasy I, II, III wraz z wychowawcami  p. Renata Kuziemkowską  p. Katarzyna Kowalską, p. Małgorzatą Kwiatkowską  i p. Anną Strzelecką, utworzyli Kluby Śniadaniowe, w ramach których przygotowywali pyszne i zdrowe śniadania. Omawiali także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania, Na korytarzu szkolnym została przygotowana przez p Joannę Malinowską gazetka informacyjna dotycząca zdrowego odżywiania.

Mamy nadzieję, ze dzięki zorganizowaniu tego dnia wspólnego śniadania  uczniowie zwiększyli swoja wiedzę na temat :jak ważnym posiłkiem powinno być śniadanie i jakie produkty należy spożywać , aby śniadanie dawało moc  i było jednym z najważniejszych posiłków spożywanych w ciągu dnia.

                                                                             Organizatorzy:   Renata Kuziemkowska

                                                                                                          Katarzyna Kowalska

                                                                                                          Małgorzata  Kwiatkowska

                                                                                                           Anna Strzelecka

                                                                                                           Joanna Malinowska

Wszyscy kochają misie w Osówce

Wszyscy kochają misie w Osówce

          25.11.2014 r obchodziliśmy w SP Osówka Światowy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka oraz świetlica szkolna zorganizowały w ten dzień szereg atrakcji. Podczas zajęć w świetlicy dzieci mogły się dowiedzieć jak powstało to święto oraz wziąć udział w zabawach i konkursach, Dzieci przyniosły również swoje misie na wystawę misiową. Zostały również rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy portret misia, uszytą figurkę misia oraz wiersz o misiu. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego za rok znów zorganizujemy święto naszego pluszaka.

 

 

Magazyn

Ogłoszenia

zobacz wszystkie
 • sprzedam-wynajmę
  Sprzedam działki budowlane, 13 arowe w Czernikowie, ul. Zygmuntowo (woda, prąd, decyzja o warunkach zabudowy).
 • 0bladry-ścinki tartaczne ok. 2m
  Sprzedam obladry opałowe Czernikowo.
 • Sprzedam Działkę
  Sprzedam działkę inwestycyjną o powierzchni 57-arów lub całość działka 67-arów plus dom parterowy z budynkiem gospodarczym. Czernikowo Centrum przy boisku sportowym ul. Szkolna.
 • sprzdaż działki
  Sprzedam działkę o powierzchni 20 arów lub 10 arów na ulicy leśnej.
 • NOWE PRZEDSZKOLE + ZERÓWKA + KLUB MALUCHA 1-3
  Przyjmujemy zapisy do nowo tworzonego przedszkola i zerówki - szczegóły pod linkiem:
  https://www.olx.pl/oferta/nowe-przedszkole-i-zerowka-zapisy-CID88-IDmcAY4.html

  Serdecznie zapraszamy.
 • dzierżawa
  Wiejska Spółdzielnia Handlowo Usługowa w Czernikowie wydzierżawi pomieszczenia magazynowe po Wytwórni Pasz z dostępem do mediów; Pomieszczenia biurowe po Wytwórni Pasz; Pomieszczenia w miejscowości Mazowsze przy sklepie powierzchnia około 100m2; Pomieszczenia przy sklepie w Osówce pow.80m2.

Biuletyn Informacji Publicznych

Banery

-
-
-
-
-
"DWA SŁOWA" Nr 1/2017
-
Plan Czernikowa
-
-

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Czernikowo
ul. Słowackiego 12
87- 640 Czernikowo
tel. / fax  54 287 50 01
                       287 50 13
                 56 678 23 88
e-mail:   info@czernikowo.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek 7.00 - 15.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 7.00 - 15.00
Czwartek 7.00 - 15.00
Piątek 7.00 - 15.00

 

Statystyki

Naszą stronę odwiedziło już 39110 osób Gratulujemy, jesteś jedną z nich!
Urząd Gminy w Czernikowie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.